Инстаграм ја цензурираше Јелена Ѓоковиќ: „Шири лажни вести“ за коронавирусот! (ВИДЕО)

Инстаграм ги цензурираше објавите на Јелена Ѓоковиќ, сопругата на тенискиот ас Новак Ѓоковиќ.

Јелена на Инстаграм објавила видео од еден американски доктор кој ширењето на коронавирусот го препишал на експанзијата на 5G.

– Толку видеа кружат деновиве, различни теории за причините за коронавирусот, методи на лечење и превенција. Еве, едно кое го добив пред неколку дена. Кој има време нека го погледне. Баш ме интересира што мислите. Пишете – им порачала Јелена на своите пријатели со објавата на видеото во кое се зборува дека 5G мрежата има врска со коронавирусот.

Неколку дена подоцна, Инстаграм преку нејзината објава потенцираше дека во видеото се изнесени лажни информации.

Фото: Инстаграм

Еве го и видеото ако сакате да го погледнете:

Прочитајте и...  Коронавирусот го одложува новиот меч на Џенова и Пандев!?

Прочитај повеќе

Ирина Шајк не можеше да си ја закопча сукњата, па ѕирна задникот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Како да препознаете дека на вашето тело му недостига магнезиум? Минералот кој е важен за виталните функции!

Слободен Печат

Погледнете зошто путерот од кикирики може да ви помогне полесно да заспиете!

Слободен Печат

Малку жени би имале храброст да го облечат ова: Погледнете како се појави Карлеуша на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Страста на жената во овој хороскопски знак привлекува многумина, но е тешка за сакање!

Слободен Печат

Филмскиот фестивал во Кан ќе се одржи во мини, симболично издание!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Кајли Џенер ужива во есента: Најмладата милијардерка го дочека новото годишно време во бикини кое едвај ѝ ги задржа градите! (ФОТО)

Слободен Печат

Морничавиот проект на Нетфликс: Што би направиле за само малку слава? (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѕвездата од серијата „The Witcher“ сака да биде новиот Бонд: Дали Хенри Кавил е вистинскиот избор за агентот 007?

Слободен печат

Овој чај експресно помага во отстранување на болката во грлото и кашлањето!

Слободен Печат

На аукција вреќичката за инфузија која ја користел Мајкл Џексон

Слободен печат

Погледнете кое хоби најмногу ќе ве опушти: Одлично е за справување со стресот!

Слободен Печат