Tag : јелена ѓоковиќ

Магазин Магазин слајдер Сцена

Почина Тесла, миленикот на Јелена и Новак Ѓоковиќ: Сопругата на најдобриот тенисер напиша емотивна порака! (ФОТО)

Васко Спасоски
Тесла, кучето на Јелена и Новак Ѓоковиќ почина, а сопругата на најдобриот тенисер во светот се огласи со тажна порака. – Моето малечко, моето неодоливо...
Останатo Спорт

Новак и Јелена Ѓоковиќ негативни на коронавирус!

Слободен печат
Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена се негативни на коронавирус. Тие се резултатите од ПЦР тестот кој беше направен во Белград,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ретко објавува вакви фотографии: Сопругата на Новак Ѓоковиќ во прекратко здолниште! (ФОТО)

Васко Спасоски
Сопругата на Новак Ѓоковиќ, Јелена, објави своја фотографија на социјалните мрежи и започна вистинска лавина коментари. Имено, Јелена објави фотографија на својот Инстаграм во целосно...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Што ни е гајле, што таа кажува? Јована Јоксимовиќ отворено признала какво мислење имала за Јелена Ѓоковиќ! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Јована Јоксимовиќ (39) во нејзината утринска емисија се занимаваше со Јелена Ѓоковиќ (33), односно за нејзините критики и пораки кои ги изнесува. Водителката признала дека...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ беше во пензија – цели 10 дена

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ во 2018 година имаше тежок кам-бек на тениските терени по операцијата на лакотот. На Австралија Опен стигна до четвртфиналети, а потоа на мастерсите...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Јелена Ѓоковиќ во мини-фустан со гол грб, а глетката околу неа е тешка да се опише со зборови! (ФОТО)

Васко Спасоски
Јелена Ѓоковиќ, сопругата на тенисерот Новак Ѓоковиќ, на социјалната мрежа Инстаграм, на свооте следбеници им ги честиташе денот на планетата Земја. Таа се присетила на...
Магазин Сцена

Новак одговори на карантинскиот предизвик на Енди Мари: Јелена покажа дека умее со топчето и рекетот! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена одговорија на карантинскиот предизвик на британскиот тенисер Енди Мари, кој побара со својата понежна половина...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Инстаграм ја цензурираше Јелена Ѓоковиќ: „Шири лажни вести“ за коронавирусот! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Инстаграм ги цензурираше објавите на Јелена Ѓоковиќ, сопругата на тенискиот ас Новак Ѓоковиќ. Јелена на Инстаграм објавила видео од еден американски доктор кој ширењето на...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ донира милион евра во борбата против коронавирусот! (ВИДЕО)

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ во едно конференциско дружење со новинарите се јави од Марбеља (Шпанија) и во таа можност зборуваше за својата донација. Најдобриот тенисер на светот...
Магазин

Јелена Ѓоковиќ испрати емотивна порака за Денот на вљубените: Забораваме колку љубовта е во основа на сè.

Слободен печат
По повод Денот на вљубените, Јелена Ѓоковиќ на Инстаграм објави фотографија од зимувањето со Новак Ѓоковиќ, а во својот статус наведе колку е важна љубовта....