Имаше супер кариера во Македонија, но се пресели во Америка и сега снима пренкови кои имаат милиони прегледи! (ВИДЕО)

Сигурно повеќето од вас се сеќаваат на пејачката Оливера Ѓоргоска која пред неколку години ја напушти Македонија и се пресели во Америка за да продолжи да ја гради својата музичка кариера.

За жал откако си замина во Америка, Оливера повеќе не сними ниту една песна на македонски јазик, но сепак остана во музичките води.

View this post on Instagram

Fearless & Free 💃🏻 📸: @codiports

A post shared by Oly Vera (@olyveramusic) on

Но, од неодамна, Ѓоргоска почна да се занимава и со нешто сосема друго.

Честопати таа на социјалните мрежи споделува пренкови во кои токму таа е главната улога и истите се прегледувани по неколку милиони пати.

Прочитајте и...  ВИДЕО+ФОТО | Шекеринска: Не сакаме да бидеме заложници на темните страни на балканската историја

Погледнете дел од нив:

View this post on Instagram

@itsmichaelheid

A post shared by Oly Vera (@olyveramusic) on

View this post on Instagram

@itsmichaelheid @itsmy.kay.uh

A post shared by Oly Vera (@olyveramusic) on

View this post on Instagram

@itsmichaelheid @k3chocolate

A post shared by Oly Vera (@olyveramusic) on

Поврзани вести

Никој не ја препозна Ријана: Го покри цело лице, но тетоважите ја издадоа!

Слободен Печат

Немате 500 евра во џеб, а носите брендирана облека: Марија Шерифовиќ без влакна на јазикот!

Слободен Печат

ВИДЕО+ФОТО: Бодибилдер се ожени со секс кукла – Се запознале во бар, а после 8 месеци „врска“ ја запросил

Слободен Печат

ФОТО: Уна Чолиќ, Миа Бјелогрлиќ, Ела Дворник… Погледнете какви ќерки имаат познатите личности од Балканот

Слободен печат

ФОТО: Тамара Тодевска стави нова тетоважа, овојпат не е стих од химната…

Ирена Трајкова

ВИДЕО: Зошто се расплака Дуа Липа?

Слободен Печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian