7.1 C
Скопје

Tag : кариера

Жена Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Легендарната актерка наполни 99 години: Мажите за мене секогаш беа хоби, иако тие не го знаеа тоа!

Слободен печат
Златната девојка на Холивуд и на сите омилената актерска легенда Бети Вајт наполни 99 години. Зад неа цврсто стои блескавата кариера исполнета со повеќе од...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Маскерано ја заврши кариерата, најголемите успеси ги имаше со Барса!

Слободен печат
Аргентинецот Хавиер Маскерано ја инфомираше јавноста дека прекинува професионалната фудбалска кариера долга 17 години. На поранешниот играч на Барселона последен клуб му беше Естудијантес. –...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Тајчи покажа како изгледала пред да стане голема поп – ѕвезда, а потоа и го „отстапила“ местото на Северина

Слободен Печат
Поранешната голема ѕвезда од 90-тите, денес со американска адреса на живеење Татјана Камерон – Тајчи, се присети на деновите во Загреб, кога била на 17-годишна...
Останатo Спорт

„Кралот“ на октагонот, Нурмагомедов: Ова беше мојата последна борба!

Слободен печат
Во ММА спектаклот кој долго се чекаше, Хабиб Нурмагомедов лесно го совлада Џастин Гејџи на „УФЦ 254“ настанот и забележа нова голема победа. Овој меч...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Имаше супер кариера во Македонија, но се пресели во Америка и сега снима пренкови кои имаат милиони прегледи! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Сигурно повеќето од вас се сеќаваат на пејачката Оливера Ѓоргоска која пред неколку години ја напушти Македонија и се пресели во Америка за да продолжи...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Џесика Алба за нејзината актерска кариера: „Никогаш не добив добра критика“

Слободен Печат
На нејзина петгодишна возраст, таа сакала да стане актерка, а на 12-годишна возраст започнала да посетува часови по глума. Својот сон го остварува доаѓајќи во...
Ракомет Спорт

Поранешниот Вардарец Горбок ја завршува кариерата

Слободен печат
Според белорускиот веб портал „Пресбол“, Сергеј Горбок (37) одлучи да ја заврши кариерата како професионален ракометар. Горбок ова лето се раздели со екипата на Вардар...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Џенифер Анистон последните 80 долари ги потрошила на аудицијата за „Пријатели“ – Улогата ја издигна во Холивуд, а денес е една од најплатените актерки (ФОТО)

Слободен печат
Славната актерка за малку ќе се откажала од актерската кариера кога последните пари ги потрошила на сет фотографии со кои се појавила на аудицијата за...
Ракомет Спорт

Лазаров: Веројатно ова ќе биде мојата последна сезона како ракометар! (ВИДЕО)

Слободен печат
Француската национална телевизија, „Франс 3″ го посети почетокот на подготовки во корона-кризата на францускиот вицешампион Нант и направи репортажа за нашиот Кирил Лазаров. Французите посебно...
Кошарка Спорт

Нашиот кошаркарски талент Јакимовски ја продолжува својата кариера во САД!

Слободен печат
Андреј Јакимовски и дефинитивно, ќе ја продолжи својата кариера во САД. И тоа како студент и играч на Вашингтон Стејт Универзитетот. Нашиот млад сениорски репрезентативец...