14 C
Скопје

Tag : кариера

Вести Економија

Многу нови работни позиции, многу нови можности за вработување и кариера! Halk Insurance, Grant Thornton, Neuromedica и InPlayer Hub вработуваат нови членови на тимот

СП.
ХАЛК ОСИГУРУВАЊЕ АД Скопје е Друштво за неживотно осигурување кое се стреми кон брз развој и зголемено учество на пазарот на осигурување во Република Северна...
Вести Економија

Најди ја вистинската работа за тебе! Зегин, А1, Флекс Кредит и Тиквеш се само дел од компаниите што вработуваат на KARIERA.mk

СП.
Флекс Кредит ДОО Скопје е Македонска небанкарска финансиска институција. Компанијата обезбедува брзи потрошувачки кредити/заеми, преку онлајн аплицирање и преку нашите филијали рапространети низ целата територија...
Вести Економија

Наплив од огласи за работа на KARIERA.mk во Аспектус фарма, Никоб Обезбедување, Euro Tools, Quantox и многу други компании

СП.
Аспектус Фарма е иновативна и кооперативна компанија со висок интегритет, што и овозможува високо квалитетно производство на лекови и воспоставување партнерства со глобалните фармацевтски компании...
Вести Економија

Сакаш да изградиш кариера во успешна компанија? КБ Прво пензиско друштво АД Скопје, Major Ltd., KEMET и VANHOOL имаат отворено нови позиции!

СП.
КБ Прво пензиско друштво произлезе од реформите во пензискиот систем во Република Северна Македонија и негова основна дејност е управување со пензиските фондови. Нивната цел...
Кошарка Спорт

Поради проблеми со срцето, Олдриџ ја заврши НБА кариерата

Слободен печат
Ламаркус Олдриџ после 15 години на НБА терените, преку социјалните мрежи ја информираше јавноста дека одлучи да се пензионира.. Оваа одлука ја донесе после одигрувањето...
Вести Економија Жена

Сите услуги на KARIERA.mk БЕСПЛАТНИ за сите ЖЕНИ-ПРЕТПРИЕМАЧИ до крајот на годината

СП.
Да се ​​биде успешен претприемач овие денови може да значи многу работи, но најмногу бара висок степен на амбиција и позитивен резултат. Бидејќи сè повеќе...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

Потресната животна исповед на Зафир Хаџиманов: Останав без око, а потоа на ред дојде срцето

Слободен печат
Легендарниот Зафир Хаџиманов почина на 78 години, од последици на коронавирусот. Спонтан, шармантен, духовит, со уникатен глас, ѕвездата на поранешна Југославија може да послужи како...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО | Дру Баримор реши да се збогува со актерството: Sвездата на „Чарлевите ангели“ ја прекинува кариерата поради децата

Слободен печат
Холивудската актерка Дру Баримор одлучи да ја паузира својата актерска кариера затоа што сака да се посвети на семејството и воспитувањето на своите деца. Во...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Софија Вергара: Како изгледа да се биде самохрана мајка на 19 години?

Слободен печат
Актерката Софија Вергара создаде успешна актерска кариера и покрај тоа што стана мајка на 19 години. Сепак, таа сѐ уште се сеќава колку морала да...
Жена Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Легендарната актерка наполни 99 години: Мажите за мене секогаш беа хоби, иако тие не го знаеа тоа!

Слободен печат
Златната девојка на Холивуд и на сите омилената актерска легенда Бети Вајт наполни 99 години. Зад неа цврсто стои блескавата кариера исполнета со повеќе од...