6 C
Скопје

Tag : америка

Вести Магазин слајдер Некатегоризирано Свет Слајдер

Половина од Американците сакаат Двејн Џонсон „Карпата” да биде претседател

Слободен печат
Многумина Американци сакаат Двејн Џонсон „Карпата” да се кандидира во иднина за претседател на САД, покажуваат резултатите од анкетата спроведена од истражувачката компанија „Пиплсеј”. Анкетирани...
Вести Свет

Мнозинство вработени во Амазон од Алабама гласаа против стапување во синдикат

Слободен печат
Работниците од голем склад на Амазон во Алабама одбија да се синдикализираат што преставува голема победа за гигантот во малопрадажба на интернет, кој води битка...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Никој не ја прифаќа нејзината врска со бисексуалниот шаман: Принцезата поради љубов се сели во Америка!

Слободен печат
Поранешниот маж на норвешката принцеза, Ари Бен, на кој му роди три ќерки, изврши самоубиство три години по разводот од Марта Луиз… Изгледа е се...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО: Ријана маскирана влетала на протест, никој не поверувал дека тоа е таа!

Слободен печат
Во понеделникот во Њујорк се одржа протестот „Stop Asian Hate“, на кој се појави и пејачката Ријaна која со своето доаѓање изненади многумина. Имено, таа...
Живот Магазин

Американка ставила диктафон во торбата на синот и го испратила во училиште: Набргу дознала нешто вознемирувачко

Слободен печат
Откако момчето Камден Дејвис од Луизијана било дијагностицирано со аутизам, неговата мајка го запишала во специјализирано училиште „Академија на надежта“. За жал, таа многу зажалила...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Меган Маркл го искористи интервјуто со Опра, сака да биде првата жена претседател на Америка!

Слободен печат
Поранешната актерка, а сега војвотка од Сасекс Меган Маркл (39) ќе го искористи своето интервју со Опра Винфри за да започне политичка кариера која може...
Живот Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО+ФОТО: Животот во „последниот слободен град“ во Америка

Слободен печат
Филмот „Земјата на номадите“ дава поглед кон животот на модерните номади, а нивното кралство на слободата е Слаб сити, „последниот слободен град во Америка“. Слаб...
Вести Свет

Блинкен: Америка се врати

Слободен печат
 Американскиот државен секретар Ентони Блинкен изјави дека САД се „вратија” и целосно се ангажирани во решавање на прашањата, како што се пандемијата на Ковид-19, климатските...
Вести Ви Препорачуваме Свет

ВИДЕО | Андоновиќ: Иран ја започна пост-американската ера

Слободен печат
И покрај забраните, повеќе годишните санкции и закани од евентуална воена интервенција Иран започна да прозиведува ураниум. Се работи за метал ураниум кој според властите...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО| Писмо до Мерилин Менсон: „Се надевам дека ќе ја измамиш секоја глупава девојка и ќе ја натераш да помисли дека има „златен картон“!

Слободен печат
Музичарот Мерилин Менсон беше обвинет од многу жени за злоставување откако неговата поранешна свршеница, актерката Еван Рејчел Вуд прва прозборе пред јавноста за траумите кои...