7.9 C
Скопје

Ѓорѓиев: Одигравме подобро отколку со БиХ, но недоволно за победа

Одбојкарската репрезентација на Македонија вечерва загуби од Турција во квалификациите за ЕП, но капитенот Никола Ѓорѓиев смета дека противникот не е нерешлива енигма.

Одбојкарите вечерва загубија со 1:3, а капитенот смета дека на вториот квалификациски турнир, тој е неговите колеги од репрезентацијата ќе одиграат подобро отколку вечерва.

Одигравме дифинитивно подобро отколку против БиХ, но недоволно за победа. Одигравме доволно за еден сет, барем го вративме загубениот со БиХ, можеве и подобро но ништо не е загубено. Имаме уште два натпревари, момците го знаат влогот, а јас лично очекувам од ден во ден и натпревар по натпревар да растеме како екипа. Очекувам победа против БиХ, по што ќе ни слени нова борба со Турција. Турција е силен тим, има голем потенцијал, но мислам дека не е непобедлива. Посакувам да почнеме добро, тогаш ќе имаме стабилност и ќе носиме правилни одлуки на теренот – вели капитенот Ѓорѓиев.

Прочитајте и...  ЖФК Љуботен ги претстави шесте засилувања со кои ќе брка пласман во Европа

Поврзани вести

Червар: Ова не е неуспех за мене, ова е реалноста

Слободен печат

Македонија ЃП остана без Абдул Басит, напаѓачот потпиша за тунискиот шампион

Слободен печат

Федерер само на еден начин може да ги победи Ѓоковиќ и Надал

Слободен печат

Катастрофалното второ полувреме ги остави Хрватите без четвртфинале

Слободен печат

Е. Пелистер подобар од Горица на контролата во Словенија

Слободен печат

Капитенот Лазаров со поддрша за Мукаетов: Под неговот водство се изградивме како сериозна федерација

Слободен печат

Остави Коментар