7.9 C
Скопје

Tag : никола ѓорѓев

Останатo Спорт

Ѓорѓиев: Одигравме подобро отколку со БиХ, но недоволно за победа

Слободен печат
Одбојкарската репрезентација на Македонија вечерва загуби од Турција во квалификациите за ЕП, но капитенот Никола Ѓорѓиев смета дека противникот не е нерешлива енигма. Одбојкарите вечерва...
Спорт Фудбал

Два мајсторски голови на Ѓорѓев во Швајцарија (ВИДЕО)

Слободен печат
Има уште доста да се игра во втората швајцарска лига, регуларниот дел од сезоната завршува на 31 јули. Грасхоперс со новата победа дома против Арау...
Спорт Фудбал

Ѓорѓев останува во Грасхоперс до 2022 година

Слободен печат
Ѓорѓев и швајцарскиот второлигаш се обврзаа да ја продолжат соработката на дополнителни две години. – Задоволни сме што го продолживме договорот со Никола Ѓорѓев. И...