14 C
Скопје

Tag : квалификации за еп

Спорт Фудбал

Футсалците поразени од БиХ со сомнителен гол на 12. секунди пред крајот на натпреварот 

Слободен печат
Футсал репрезентацијата на Македонија е поразена од селекцијата на БиХ во квалификациите за ЕП со сомнителен гол постигнат на 12. секунди до крајот на натпреварот....
Кошарка Слајдер Спорт

Македонија ја совлада Италија и ги задржа шансите за пласман на Евробаскет 2022

Слободен печат
Директен конкурент на Македонија за местото кое носи на Евробаскет е Естонија која во вториот денешен натпревар не смее да ја победи Русија. Со такво...
Кошарка Спорт

Савичевиќ: Секој млад кошаркар сонува за настап на ЕП, учиме од постарите

Слободен печат
Македонската кошаркарска репрезентација утре ги започнува настапите на квалификацискиот турнир во Перм, Русија, за пласман на Евробаскет 2022, а селекторот Александар Тодоров меѓу кошаркарите на...
Кошарка Спорт

Проблеми за селекторот Тодоров: Вашингтон стејт не го пушта Јакимовски да игра за Македонија

Андреј Јакимовски (19, 202) нема да може да и помогне на македонската кошаркарска репрезентација во решавачкиот февруарски циклус за пласман на Европското првенство 2022, затоа...
Спорт Фудбал

Футсал репрезентацијата на Македонија со пораз ги започна квалификациите за ЕП

Слободен печат
Футсалците на стартот од квалификациите за пласман на Европското првенство загубија со 2:1 на гостувањето кај БиХ. Босанците поведоа уште во осмата минута кога Јосип...
Кошарка Спорт

Гечевски: Не се откажуваме од Јакимовски и од Вајли

Благоја Георгиевски
Македонската кошаркарска репрезентација во февруари ги игра решавачките четири меча од квалификациите за Европското првенство 2022 година. Во „теснец“ од пет дена треба да одиграме...
Останатo Спорт

ВИДЕО: Ѓоргиев го имаше најдобриот потег во квалификациите за ЕП!

Слободен печат
Поенот на капитенот на најдобрата македонска одбојкарска репрезентација е прогласен за најдобар потег, акција во евроквалификациите. Потсетување дека успеавме во групата со Турција и Босна...
Останатo Спорт

Одбојкарите по втор пат ќе играат на Европското првество

Слободен печат
Тоа што го најавуваа изминатите денови, одбојкарите го исполнија и по втор пат ќе бидат дел од Европското првенство кое годинава ќе се игра во...
Останатo Спорт

Квалификации за ЕП: Момент на вистината за одбојкарите

Слободен печат
Одбојкарската репрезентација на Македонија вечерва (18 ч.) ја очекува најважниот натпревар во квалификациите за пласман на ЕП, против селекцијата на Турција. Влогот за нашите одбојкари...
Останатo Спорт

Турција без проблеми по втор пат ја совлада БиХ

Слободен печат
Одбојкарската репрезентација на Турција по втор пат со максимални 3:0 во сетови ја совлада селекцијата на БиХ во квалификациите за ЕП. Ова беше трета победа...