Ѓоковиќ во осминафиналето на „Вимблдон“ (ВИДЕО) - Слободен печат

Ѓоковиќ во осминафиналето на „Вимблдон“ (ВИДЕО)

Ѓоковиќ, првиот светски рекет, на теренот во Лондон го совлада Хуберт Хуркач со резултат 3:1 по сетови 7:5, 6:7 (5), 6:1 и 6:4. Србинот до втората победа во исто толку дуели со Хуркач дојде после точно три часа игра.

Популарниот Ноле во наредната фаза ќе ги одмери силите против подобриот од пресметката Феликс Ожер-Алијасим (Канада) и Иго Умбер (Франција).

Кај мажите победи остварија уште Раониќ, Пер, Баутиста, Пела, Гофан, а Вердаско беше подобар од Фабиано со 6:4, 7:6 (1) и 6:4.

Во женска конкуренција пораз доживеа Возњацки од кинеската претставничка Женс со 6:4 и 6:2. Успешни беа Свитолина, Плишкова, Јастремска, Мухова, Мартиќ, а Халеп славеше над Азаренка убедливо со 6:3 и 6:1.

Прочитај повеќе

Ракометарите на Боливија се вистински дудуци, примија 214 гола на три наптревари

Слободен печат

Ливерпул го продолжува походот кон титулата, падна и Вулверхемптон (ВИДЕО)

Слободен печат

Победничко деби на Алушовски на клупата на Вардар

Слободен печат

Ѓоковиќ го има најдобриот спаринг-партнер во Мелбурн (ВИДЕО)

Слободен печат

Реал го награди Бензема со нов договор

Слободен печат

Поради моите гради, Мирко никогаш не е под стрес

Слободен печат

Остави Коментар

5 − four =

Прочитај повеќе

Фотографии од Шумахер во болнички кревет вредат вистинско богатство

Слободен печат

Брестовац: Сметам дека е погрешно сега да до напуштам бродот

Слободен печат

Селекторот на Србија верува во „рисовите“: Македонија ќе го совлада Косово

Слободен печат

Конте во Интер си донесе еден од омилените фудбалери

Слободен печат

Начевски и Николов ќе го судат финалето на ракометното ЕП

Слободен печат

Надал погоди девојче во главата па направи шмекерски потег (ВИДЕО)

Слободен печат