-1 C
Скопје

ФОТО: Сузана Турунџиева и Атиџе низ главниот град кај „скопските пчели“

Уживаме во дружењето на Сузана Турунџиева и Атиџе Муратова и со задоволство ги следиме сите нивни заеднични моменти кои Сузе ги споделува на својот инстаграм – профил.

ФОТО | Атиџе и Сузана Турунџиева уживаат во возењето со моторна санка: Роденденската прослава продолжува!

Хероината од документарниот филм „Медена земја“ скоро го прослави својот 57 -ми  роденден, а благодарение на Сузана прославата траеше цели 3 дена.

Деновиве на својот инстаграм – профил Сузана повторно сподели една интересна фотографија со Атиџе.

Instagram
Instagram

Веруваме дека двете дами ги искористиле овие сончеви зимски денови за прошетка на низ главниот град каде и е направена оваа фотографија.

Атиџе и Сузана се фотографираа со „џиновски пчели“, а под објавата стои:

Прочитајте и...  ФОТО: Викторија со емотивна порака му го честиташе роденденот на својот син Бруклин

„Кај скопските пчели. И во Скопје има пчели, ама не прават мед и не се како тие во Бекирлија … “

Пчелите на фотографјата се скулптури кои красат еден парк во центарот на градот.

ВИДЕО | Атиџе од „Медена земја“ за првпат во 57 години ги дувна роденденските свеќи: Со Сузана Турунџиева ќе слават три дена

 

Поврзани вести

Виц на денот: Ручек

Слободен печат

На денешен ден – 5 март

Слободен Печат

Исповед на Холи Медисон, поранешна зајачица на „Плејбој“: Му бевме бели робинки на Хју Хефнер

Слободен Печат

Ева Мендес призна дека поради мајчинството го занемарила изгледот

Слободен печат

Предности на сокот од јаболка: Поволно делува при проблеми со црниот дроб и бешиката

Слободен печат

ФОТО | Моќниот Корлеоне го стасале годините: Ал Пачино низ улиците на Беверли Хилс едвај препознатлив

Слободен печат

Остави Коментар