5 C
Скопје

ВИДЕО | Атиџе од „Медена земја“ за првпат во 57 години ги дувна роденденските свеќи: Со Сузана Турунџиева ќе слават три дена

Протагонистката од хит-документарецот „Медена земја“ наполни 57 години. Она што го прави нејзиниот роденден особено значаен е фактот што Атиџе за првпат ги дувна свеќите на роденденската торта.

Прославата се одржа во скопски кафе-бар, а сето тоа го организира нејзината нова најдобра пријателка Сузана Турунџиева која и запеа на увце „Среќен роденден“ и најави дека ова е само „генерална проба“, односно дека со Атиџе ќе слават дури три дена.

ФОТО | Атиџе од „Медена земја“ со празнична фотографија: Пријателството со Турунџиева продолжува и во новата година!

„Кога некој за првпат во животот слави роденден и за првпат дува роденденски свеќички заслужува (минимум) тродневно славење. Денеска правевме генерална проба во Light caffe, а утре продолжуваме… Ќе видите каде.  Среќен 57ми роденден мила Атиџе!“, напиша Турунџиева во видео-објавата.

ВИДЕО: Атиџе од „Медена земја“ доби стара куќа, со помош на Сузана Турунџиева собира пари да ја опреми за живеење

Сузана Турунџиева: Кога може Атиџе, можам и јас!

Прочитајте и...  ВИДЕО: Спасување во последен момент кога падобранот не може да се отвори

Поврзани вести

Доктор Мухамед Асани не направил лекарска грешка кога на родилката и биле извадени матката бубрегот и јајникот

Разликата помеѓу ковид-19 и сезонските алергии е во температурата

Слободен печат

Опра Винфри ја даде својата прва изјава по интервјуто: И зад камера извлекла важни информации од принцот Хари

Слободен Печат

Дневен хороскоп за 9 март: Пред вас се многу поволни околности

Слободен Печат

Центар ќе се гради со згради!

Анета Стојковска

Расадниците „процутеа“, букетите овенаа

Соња Кириџиевска

Остави Коментар