14 C
Скопје

Tag : медена земја

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Атиџе Муратова од „Медена Земја“ доби мебел во својот дом – и тоа во медова боја

М.Р
„Медена земја“ можеби не и ја донесе финансиската сигурност што главната протагонистка Атиџе Муратова ја очекуваше, но и донесе нови пријатели и познаници, кои се...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Сузана Турунџиева за Атиџе: Скромноста не е за секого… Најмногу им прилега на оние кои би имале зошто да бидат нескромни!

Слободен печат
Сузана Турурнџиева на својот инстаграм профил сподели уште една фотографија со хероината од документарниот филм „Медена земја“ – Атиџе Муратова. Под фотографијата Сузана напиша: „Скромноста...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Сузана Турунџиева за Атиџе од „Медена земја“: „Таа е океан… Не се обидувај да ја сместиш во чаша за вода“

М.Р
Хероината од документарниот филм „Медена земја“ е жена од која многу може да се научи, а нејзината порака и животно мото: „Половина мед за мене,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Сузана Турунџиева и Атиџе низ главниот град кај „скопските пчели“

М.Р
Уживаме во дружењето на Сузана Турунџиева и Атиџе Муратова и со задоволство ги следиме сите нивни заеднични моменти кои Сузе ги споделува на својот инстаграм...
Ви Препорачуваме Жена Живот Забава Магазин Сцена

ВИДЕО | Атиџе од „Медена земја“ за првпат во 57 години ги дувна роденденските свеќи: Со Сузана Турунџиева ќе слават три дена

СП.
Протагонистката од хит-документарецот „Медена земја“ наполни 57 години. Она што го прави нејзиниот роденден особено значаен е фактот што Атиџе за првпат ги дувна свеќите...
Вести Ви Препорачуваме Култура

ВИДЕО | Интервју со Тамара Котевска, дел од режисерскиот тандем на „Медена земја“: Имавме напорна турнеја низ САД како некој рок бенд

Слободен печат
Целата кампања за Оскар е една авантура која што можеби еднаш во живото се случува, но исто така е многу напорна. Бара многу внимание, притисок...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Атиџе од „Медена земја“ со празнична фотографија: Пријателството со Турунџиева продолжува и во новата година!

М.Р
„Од накит има само очи… ОЧИ, ПОЛНИ ЧОВЕЧНОСТ И ДОБРИНА! Да ја немаше ќе требаше да ја измислиме“, напиша Турунџиева под фотографијата која ја објави...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

ВИДЕО: Атиџе од „Медена земја“ доби стара куќа, со помош на Сузана Турунџиева собира пари да ја опреми за живеење

„Медена земја“ можеби не и донесе финансиска сигурност на главната протагонистка Атиџе Муратова, но и донесе нови пријателства, кои се трудат да и помогнат. Едно...
Вести Ви Препорачуваме Скопје

ФОТО: Во вакво издание не сте ја виделе Атиџе

Атиџе, хероината од Бекирлија, за која Македонија и светот дознаа од документарниот филм „Медена земја“, денеска повторно беше во фокусот на вниманието. За неа се...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Реакции од екипата на „Медена земја“: Никој не ја заборави Атиџе

Слободен Печат
Екипата што стои позади филмот „Медена земја“ кој ја раскажа неверојатната приказна на Атиџе и го допре цел свет, реагираа по апелите за помош за...