20 C
Скопје

Tag : Сузана Турунџиева

Магазин Магазин слајдер Сцена

Сузана Турунџиева ѝ го честиташе роденденот на својата мајка со зборовите на Атиџе: Мајката и цел живот на грб да ја носиш, пак должен ќе ѝ останеш…

М.Р
Хероината од филмот „Медена земја“ Атиџе, последната жена – одгледувач на диви пчели во Европа, живееше сама со својата мајка се до нејзината смрт. Како...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО+ФОТО | Атиџе запеа со младата и талентирана Дени Жерновска

Ирена Трајкова
Пријателството на Сузана Турунџиева и хероината од „Медена земја“ Атиџе Муратова стана од омилените приказни на македонската јавност. Едноставно сите уживаме во нивните дружби и...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Сузана Турунџиева за Атиџе: Скромноста не е за секого… Најмногу им прилега на оние кои би имале зошто да бидат нескромни!

Слободен печат
Сузана Турурнџиева на својот инстаграм профил сподели уште една фотографија со хероината од документарниот филм „Медена земја“ – Атиџе Муратова. Под фотографијата Сузана напиша: „Скромноста...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Сузана Турунџиева за Атиџе од „Медена земја“: „Таа е океан… Не се обидувај да ја сместиш во чаша за вода“

М.Р
Хероината од документарниот филм „Медена земја“ е жена од која многу може да се научи, а нејзината порака и животно мото: „Половина мед за мене,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Сузана Турунџиева и Атиџе низ главниот град кај „скопските пчели“

М.Р
Уживаме во дружењето на Сузана Турунџиева и Атиџе Муратова и со задоволство ги следиме сите нивни заеднични моменти кои Сузе ги споделува на својот инстаграм...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Атиџе и Сузана Турунџиева уживаат во возењето со моторна санка: Роденденската прослава продолжува!

М.Р
Сузана Турунџиева вети и исполни: „Кога некој за прв пат во животот слави роденден и за првпат дува роденденски свеќички заслужува (минимум) тродневно славење. Денеска...
Ви Препорачуваме Жена Живот Забава Магазин Сцена

ВИДЕО | Атиџе од „Медена земја“ за првпат во 57 години ги дувна роденденските свеќи: Со Сузана Турунџиева ќе слават три дена

СП.
Протагонистката од хит-документарецот „Медена земја“ наполни 57 години. Она што го прави нејзиниот роденден особено значаен е фактот што Атиџе за првпат ги дувна свеќите...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Атиџе од „Медена земја“ со празнична фотографија: Пријателството со Турунџиева продолжува и во новата година!

М.Р
„Од накит има само очи… ОЧИ, ПОЛНИ ЧОВЕЧНОСТ И ДОБРИНА! Да ја немаше ќе требаше да ја измислиме“, напиша Турунџиева под фотографијата која ја објави...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Што очекува Сузана Турунџиева од новата 2021 година, а по што ќе ја памти 2020?

Анита Митровска
Крајот на годината, секогаш ветува подобар почеток на следната. Годината во заминување беше исполнета со многу предизвици, ни донесе многу тага, но нѐ направи и...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

ВИДЕО: Атиџе од „Медена земја“ доби стара куќа, со помош на Сузана Турунџиева собира пари да ја опреми за живеење

„Медена земја“ можеби не и донесе финансиска сигурност на главната протагонистка Атиџе Муратова, но и донесе нови пријателства, кои се трудат да и помогнат. Едно...