ФОТО | Нина Бадриќ во бело: Фановите воодушевени од изгледот на пејачката

Нина Бадриќ
Фото: Инстаграм

Во овие ектремно топли денови кои го зафатија целиот Балкан, се стремиме да се ослободиме од темните бои и тешките материјали и да го осветлиме нашиот гардеробер со нови парчиња облека во  живи бои.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nina Badrić (@badrich)

Истото го стори и Нина Бадриќ. Убавата хрватска пејачка одбра елегантен бел костум кој совршено ѝ прилега.

Нина е икона на стилот и една од најдобро облечените жени на Балканот – секогаш избира гламурозни парчиња кои се во тренд. Пејачката често носи деним – урбани брендови достапни за пошироката маса, но согласно поводите и елегантни парчиња облека.

Бадриќ со својот модел избор се пофали на својот инстаграм – профил. Белиот костим, Нина го надополни со едноставна фризура, нежен кармин и елегантни чевли.

Видео на денот