Tag : бело

Вести Свет Слајдер

Солидарност со повредените: Стотици жени во бело формираа „жив синџир“ на плоштадот во Минск (ФОТО)

Слободен печат
Стотици жени во бела облека и со бели рози и други цвеќиња во рацете формираа „жив синџир” на Плоштадот Комаровски во Минск, во знак на...
Вести Свет

Л’Ореал ги отстранува зборовите „бело”, „белење” и „светло” од своите производи

Слободен печат
Групата Л’Ореал одлучи да отстрани одредени зборови, како што се „бело” или „белеење”, од описот на козметичките производи на нивните пакување, во глобалниот контекст на...
Еспресо Храна

Кажи ми какво вино пиеш, ќе ти кажам каков ти е карактерот

Слободен печат
Афинитетот кон одреден вид на вино многу зборува за вашиот карактер, тврдат француските истражувања за алкохолниот пијалок кој го конзумираме од шестиот милениум пред нашата...
Еспресо Жена Магазин Мода

Модна лекција од Пенелопе Круз до сите жени: Вака се носи бело од глава до пети (ФОТО)

Слободен печат
Оваа жена е вистинска дива… Прекрасната шпанска актерка Пенелопе Круз се појави на премиерата на својот нов филм „The Wasp Network“ во модна комбинација која...
Еспресо Жена Магазин Храна

Извонредно богат и кремаст вкус – Чизкејк со лимон и прелив од бело чоколадо

Слободен печат
Колач со освежувачки кремаст вкус кој многу едноставно ќе го подготвите, а ќе му се допадне на целото ваше семејство. Потребни состојки за кората: 250...