18 C
Скопје

ФОТО | Имот кој зрачи со елеганција во бохо стилот според вкусот на неговата сопруга: Славниот Меј Дејмон ја продава својата луксузна вила за 21 милион долари

Актерот реши заедно со своето семејство да се пресели од Лос Анџелес…

Познатиот актер Мет Дејмон одлучи да замине од Лос Анџелес и да ја продаде својата луксузна вила за 21 милион долари.

Филмската ѕвезда го продава својот имот во познатиот Пацифик Палисад, кој во 2012 година го купи за 15 милиони долари.

Имотот има околу половина хектар, а куќата повеќе од 1.000 квадратни метри со сите погодности кои може да ги има еден холивудски дом на позната личност.

Во вилата има 7 спални соби, 10 бањи, базен, теретана, сауна, центар за масажа, вински подрум у уште многу други нешта. Во дворот се наоѓа и езеро со риби, за кои се вели дека носат среќа. Ентериерот е уреден во бохо стилот, со елегантни примеси.

Прочитајте и...  „Се чувствував виновен и длабоко посрамотен“: Ентони Хопкинс призна зошто му се препуштил на алкохолот

Според информациите на еден агент за недвижнини, Дејмон планира со сопругата Лусијана Баросо и четитите деца да се пресели во пентхаус во Бруклин Хајтс во Њујорк, кој го купил за 16 милиони долари.

Погледнете ги фотографиите од неговиот луксузен имот кој е ставен на продажба…

Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа

 

Поврзани вести

Дино Мерлин: Поради тешката болест бев како билка

Слободен Печат

Британски таблоид треба да и исплати отштета од половина милион евра на Меган Маркл

Слободен печат

ФОТО | Бритни Спирс објави емотивна фотографија: По долго време повторно ги покажа синовите

Слободен печат

ВИДЕО | Како да ја исфенирате косата како вистински професионалец: Трик кој е пожелно да го знае секоја жена!

Слободен печат

Го допивате кафето неколку часа подоцна од подготовката? Прочитајте дали е здрава оваа навика

Слободен печат

ФОТО+ВИДЕО | Познатата фитнес инструкторка Елена Бубало со искрена објава за менливоста на телото

Ирена Трајкова

Остави Коментар