4 C
Скопје

Tag : имот

Магазин Магазин слајдер Сцена

Силвестер Сталоне го продава својот луксузен имот за 130 милиони долари

Слободен печат
Актерот Силвестер Сталоне решил да го продаде својот импозантен имот кој се простира на неверојатни три ипол хектари и да се пресели на Флорида. Актерот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Имот кој зрачи со елеганција во бохо стилот според вкусот на неговата сопруга: Славниот Меј Дејмон ја продава својата луксузна вила за 21 милион долари

Слободен печат
Актерот реши заедно со своето семејство да се пресели од Лос Анџелес… Познатиот актер Мет Дејмон одлучи да замине од Лос Анџелес и да ја...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | 35 години оваа куќа ја чувала поранешната жена на Доналд Трамп: Еве како изгледа новата резиденција на Меланија Трамп!

Слободен печат
Вистински достојна замена за Белата куќа… „Мар-а-Лаго“, луксузното одморалиште во Палм Бич, е новата резиденција на семејството Трамп, откако тие ја напуштија засекогаш Белата куќа....
Вести Регион Слајдер

Две третини од албанските министрите не успеваат да ја си го оправдаат капиталот

И.И.
Податоците што ги анализираше БИРН, засновани на годишните декларации на имотот на членовите на Советот на министри на Албанија од 2013 до 2018 година, покажуваат...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

Нема да се вратат во Лондон: Кејт Мидлтон и принцот Вилијам остануваат на селскиот имот се до смирување на здравствената криза

Слободен печат
Војвотката и војводата од Кембриџ се уште не се во можност да се вратат во Лондон… Кејт и Вилијам престојуваат заедно со своите три деца...
Вести Македонија Слајдер

Имотната состојба на функционерите и на судиите под лупа на антикорупциска

Слободен печат
Судии, градоначалници, функционери, но не и обвинители, во првите три квартали во 2021 година ќе треба да го образложат својот имот. Претседателката на Државната комисијата...
Вести Регион

Меѓународен ден против корупцијата: Конфискацијата на незаконски стекнат имот е една од клучните антикорупциски мерки

Слободен печат
Државите треба да воспостават сеопфатен систем за собирање на податоци за конфискуван имот со цел да ја зајакнат борбата против корупцијата и организираниот криминал, се...
Спорт Фудбал

Теленовелата започнува: Осум жени и 11 деца ќе „војуваат“ за наследството на Марадона тешко 75 милиони евра

Слободен печат
Целиот свет се прости од фудбалскиот волшебник, или сè уште се простува од него, а сега започнува најмачниот дел кој во Аргентина веќе го нарекоа...
Спорт Фудбал

Марадона остави само 100.000 долари заштеда, сега почнува војната за неговиот имот

Слободен печат
Во моментите кога почина, Диего Армандо Марадона остави само 100.000 долари на банкарската сметка, пишува италијанскиот „Кориере дела Сера“. „Поголем дел од парите, Марадони ги...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Порасна цената на импозантниот имот во кој некогаш живееше Шон Конери

Слободен печат
Ѕирнете во оваа вила од соништата… Поранешниот дом на Шон Конери во Ница е на продажба по цена од 34 милиони евра. Станува збор за...