29 C
Скопје

Tag : лос анџелес

Кошарка Спорт

Трагедија во САД, загина талентиран кошаркар кој летово требаше да заигра во НБА

Слободен печат
Талентираниот американски кошаркар Теренс Кларк (19 години) загина во сообраќајна несреќа која се случи на улиците на Лос Анџелес. Кларк кој настапуваше за Универзитетот Кентаки...
Останатo Спорт

ВИДЕО: Стравична сообраќајка на Тајгер Вудс, пожарникари го сечеа неговиот автомобил за да го извлечат

Слободен печат
Американскиот голфер Тајгер Вудс е повреден во сообраќајна несреќа во Јужна Калифорнија. Како што соопшти полицијата на Лос Анџелес, сообраќајната несреќа се случија неколку минути...
Ви Препорачуваме Жена Магазин Магазин слајдер

Нина Маџиров, глумица и продуцент: Силно верувам во добрината на човекот

Ј.К.Д
Гостинка во „Слободен печат“/„Женски печат“ ни е Нина Маџиров, глумица и продуцент, ќерка на македонскиот виртуоз, сега покојниот Зоран Маџиров. Младата Нина – убава, талентирана...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Имот кој зрачи со елеганција во бохо стилот според вкусот на неговата сопруга: Славниот Меј Дејмон ја продава својата луксузна вила за 21 милион долари

Слободен печат
Актерот реши заедно со своето семејство да се пресели од Лос Анџелес… Познатиот актер Мет Дејмон одлучи да замине од Лос Анџелес и да ја...
Живот Магазин Магазин слајдер

Уапсен човекот кој три месеци живеел на аеродром поради страв од коронавирусот

Слободен печат
Човек кој премногу се плашел да лета поради пандемијата, живеел три месеци неоткриен во безбедно подрачје на меѓународниот аеродром во Чикаго. Како што пренесува Би-би-си,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Брус Вилис исфрлен од маркет во Лос Анџелес бидејќи одбивал да стави маска

Слободен печат
Холивудската легенда Брус Вилис е исфрлен од маркет во Лос Анџелес откако тој одбил да носи заштитна маска. Луѓето во маркетот реагирале зошто актерот не...
Вести Ви Препорачуваме Свет

ФОТО: Мртовечниците преполни, нема кревети за сите болни од ковид- хаос во Калифорнија, Лос Анџелес руши неславни рекорди

Слободен печат
Ситуацијата во болниците во Калифорнија е крајно хаотична – мртовечниците се пренатрупани, долго се чека за одговор по телефон, кревети се ослободуваат само кога некој...
Вести Свет

„Корпа“ од градот на забавата и коцката: Градоначалникот на Л.А. одби да работи во администрацијата на Бајден

Слободен печат
Градоначалникот на Лос Анџелес, Ерик Гарсети изјави дека ја одбил понудата да работи во администрацијата на новоизбраниот претседател на САД, Џо Бајден, одлука што ја...
Вести Свет

Градоначалникот на Лос Анџелес им нареди на жителите да останат во домовите поради ковид-19

Слободен печат
Градоначалникот на Лос Анџелес, Ерик Гарсети објави итна наредба, со која им се наложува на сите жители на градот да останат во своите домови поради...
Останатo Спорт

ВИДЕО: Импресивен „Железниот Мајк“, боксерските легенди приредија спектакл!

Слободен печат
Мајк Тајсон и Рој Џонс јуниор боксуваа во ревијалниот меч одржан во Лос Анџелес кој заврши нерешено. Беше договорено мечот да биде од ревијален карактер,...