25.8 C
Скопје

Tag : продава

Хроника

Македонец, Србин и Хрват се дел од нарко-банда уапсена во Австрија

Горан Наумовски
Десет лица, кои полицијата се нарече „Балканска банда“, се уапсени во Горна Австрија под сомнение дека организирале шверц на хероин, а еден Србин (35) бил...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Анџелина Џоли продава вреден подарок од поранешниот сопруг Бред Пит

Слободен печат
Анџелина Џоли продава една слика која британскиот премиер Винстон Черчил ја насликал за време на Втората светска војна, а која таа ја доби како подарок...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Силвестер Сталоне го продава својот луксузен имот за 130 милиони долари

Слободен печат
Актерот Силвестер Сталоне решил да го продаде својот импозантен имот кој се простира на неверојатни три ипол хектари и да се пресели на Флорида. Актерот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Имот кој зрачи со елеганција во бохо стилот според вкусот на неговата сопруга: Славниот Меј Дејмон ја продава својата луксузна вила за 21 милион долари

Слободен печат
Актерот реши заедно со своето семејство да се пресели од Лос Анџелес… Познатиот актер Мет Дејмон одлучи да замине од Лос Анџелес и да ја...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Синот на Бекамови го продава својот оштетен блузон за 150 илјади долари

Слободен печат
15-годишниот син на Викторија и Дејвид Бекам, Круз Бекам на Инстаграм објави уникатен, но оштетен блузон за кој велеше дека го продава за 150 илјади...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Рајан Рејнолдс го продава својот пијалак џин за 610 милиони долари

Слободен печат
Во време на корона-пандемијата, кога филмовите сѐ повеќе се префрлаат од киносалите на стрим-платформите, а снимањата сѐ уште се во застој, и познатите ѕвезди бараат...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Чилеанка дојде до генијална идеја како да го продава својот мед па го нарече „Мел Гибсон“ – Актерот подготви тужба

Слободен печат
Чилеанката Јохана Агурто дошла до генијална идеја како да го промовира и рекламира својот мед, или барем, таа така мислела, па решила да го нарече...
Вести Свет

Шведска нуди село на продажба

Слободен печат
Пандемијата од коронавирусот можеби го запре глобалниот пазар на недвижности, но во Шведска, која никогаш во потполност не потпадна под блокада, на продажба е ставено...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ава Карабатиќ за продажбата на голи слики: Кога можат Кардашијан, можам и јас! (ФОТО)

Васко Спасоски
Познатата хрватска старлета Ава Карабатиќ објави дека продава свои голи фотографии преку еден сајт за возрасни. Хрватската старлета истакна дека супер заработува, особено сега кога...
Жена Магазин

Ја продава невиноста за 100.000 евра за да патува низ светот (ФОТО)

Слободен печат
Украинката Катја живее во САД, зборува три јазици и докторите потврдија дека таа е невина. Таа вели дека се работи за нејзино тело и нејзин...