ФОТО I Вака денес изгледа неуништливата агентка од филмот „Кога јагнињата ќе стивнат“: Со гордост ја носи секоја брчка на лицето!

Годините кои изминаа сосема очекувано се гледаат на нејзиното лице, но таа за тоа воопшто не се грижи…

Американската актерка Џоди Фостер (58) на светската публика и е најпозната по улогата на храбата млада агентка Кларис Старлинг во еден од најгледаните и најдобри хорор филмови во историјата на светската кинематографија – „Кога јагнињата ќе стивнат“.

Оваа улога и донесе светска популарност и бројни актерски признанија, но и бројни други улоги кои ја класифицираа меѓу најуспешните холивудски актерки.

Фото: Профимедиа

Денес, триесет години од снимањето на споменатиот филм, Џоди се уште е активна во светот на глумата.

Годините кои поминаа сосема очекувано се гледаат на нејзиното лице, особено поради тоа што Џоди не припаѓа во огромниот број на познати дами кои подлегнаа на трендовите за подмладување и естетските операции.

Фото: Профимедиа

Таа со гордост ја носи секоја своја брчка и токму поради тоа дополнително добива почит. Таа не е активна на социјалните мрежи и не им подлегнува на трендовите, туку е посветена исклучиво на глумата, на своите деца и седум години помладата партнерка Александра Хедисон со која е во брак од 2014.

Видео на денот