ФОТО | И Малума во манекенските води: Пејачот е новото заштитно лице на Версаче во новата кампања

малума донатела версаче
Фото: Принтскрин / Instagram

Малума е новото заштитно лице на „Versace Man“ за нивната најнова рекламна кампања – ова е неговата прва кампања со луксузната модна куќа што ја основа покојниот Џани Версаче.

Во комплетот фотографии изведени од дуото Мерт Алас и Маркус Пигот, колумбискиот музичар носи жешко-розов костум, зелен дрес елек и универзитетска јакна изшиена со прешивачи и везови кои читаат „Донатела“, претставувајќи ја колекцијата пролет-лето 2022 година.

„Малума долго време е дел од моето семејство Версаче и јас сум многу возбудена што ќе ја има неговата прва кампања со Версаче. Ми се допадна начинот на кој играше со апаратот и фактот дека беше толку спокоен пред објективот колку што е и пред стадион полн со луѓе кои ги пеат неговите песни!“, изјави Донатела за соработката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Versace (@versace)

За Малума, кој во кампањата настапи заедно со своето куче Буда, модата е една од неговите најголеми страсти надвор од музиката.

„За мене ова е остварување на сонот да бидам заштитно лице на иконична модна куќа како Версаче и да продолжам да ја претставувам Колумбија на глобално ниво преку музика, мода и многу повеќе. Заедно, создадовме незаборавни моменти со прилагодени перформанси и изглед на црвениот тепих, насловни на списанија и неверојатен дизајн на Мет Гала 2021 година. Со оваа кампања заедно создаваме повеќе спомени како модно семејство. Еден од моите најголеми моменти за 2022 година ќе биде моето куче Буда во неговата прва кампања со мене – Најдобриот пријател на човекот се приклучува на модата. Ова е за да имам уште многу спомени со моето семејство Версаче“, изјави Малума.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Versace (@versace)

Во коментар на Инстаграм, Донатела му честиташе на Малума, нарекувајќи го „суперѕвезда“ и „нашиот Версаче крал“.

„Светот не е подготвен да ги види овие твои фотографии“, истакна таа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Versace (@versace)

 

Видео на денот