Tag : Малума

Забава Магазин

Малума за бадијала пристигна во Грција: Му ги откажаа концертите во Солун и Атина!

Слободен печат
Поради новите мерки во Грција за превенција од коронавирусот и откажување на културни и уметнички настани со над 1.000 лица, концертите на колумбиската музичка ѕвезда...
Еспресо Шоу биз

Малума го освои светот, но дали знаете како го добил ова уметничко име? (ФОТО)

Слободен печат
Колумбија во 21 век после Шакира доби уште една музичка ѕвезда, а тоа е Малума. Ова момче својата кариера ја започна во 2010 година, а...
Еспресо Шоу биз

Не се знае од кој агол е поубава: Новата девојка на Нејмар е Хрватка, а кога ќе ја видите ќе ви застане срцето! (ФОТО)

Васко Спасоски
Бразилските објавија информација дека фудбалерот Нејмар има нова девојка која изгледа како „бомба“! Ако се верува на тамошните медиуми, новата девојка е Наталија Баруих, која...