ЕП: Србите во полуфинална пресметка со Франција - Слободен печат

ЕП: Србите во полуфинална пресметка со Франција

Во последните две четвртфинални средби, селекцијата на Србија во Антверп со резултат 3:2 по сетови 21:25, 25:23, 25:22, 19:25 и 15:9 беше подобра од Украина.

Александар Атанасијевиќ беше најефикасен во победничките редови со 24 поени, три помалку запиша Урош Ковачевиќ, а на спротивната страна блескаше Јан Јерешченко со 18 поени, еден повеќе од Дмитро Вјетски.

Французите со максимални 3:0 (25:16, 27:25, 25:14) славеа против Италија во Нант предводени од Стефен Боје со 25 поени.

На тој начин се познати двете полуфинални двојки на Европското првенство, на 26 септември од 20.30 часот во Љубљана, Словенија ќе игра против Полска.

Еден ден подоцна во Нант, француската репрезентација ќе ги одмери силите против Србија. Завршните дуели за медалите ќе се водат во Париз, на 28 септември за бронзата и за европската титула в недела на 29 септември.

Прочитај повеќе

Халанд имаше „деби од соништата“ во Бундеслигата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Лацио е во страшна форма, хет-трик на Имобиле! (ВИДЕО)

Слободен печат

Допинг експерт се сомнева во Рафаел Надал!?

Слободен печат

Спортинг го прецени Фернандеш, 80 милиони се премногу за Јунајтед!

Слободен печат

Бејтулаи: Може многу да се научи од Пандев, целта е пласман на ЕП 2020!

Слободен печат

Мекгрегор едвај чека да се врати во рингот, „каубојот“ ладен како мраз! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

two × 3 =

Прочитај повеќе

Бенјамин Демир е нов фудбалер на Шкупи

Слободен печат

Ѓоковиќ: Знам дека ме сакаат, но нема да се занимавам со политика!

Слободен печат

КЛ7 ќе биде организатор на меѓународен ракометен турнир

Слободен печат

Ваква тројка не е видена во НБА, Лаури во стил на фудбалер! (ВИДЕО)

Лампард ќе добие „подарок“ од Реал Мадрид вреден 55 милиони евра!?

Слободен печат

Салах знае зошто Ливерпул не го победи Јунајтед! (ВИДЕО)

Слободен печат