Tag : полуфинале

Спорт Фудбал

Денеска требаше да биде спектакл, но продолжува сонот за пласман на ЕП! (ВИДЕО)

Слободен печат
Поради епидемијата на коронавирусот одложени, прекинати се многу спортски натпреварувања, а помеѓу нив е и фудбалскиот меч помеѓу репрезентациите на Македонија и Косово кој што...
Спорт Фудбал

Познати полуфиналните двојки од Купот на Македонија, „Пандевци“ против Брегалница

Слободен печат
Бранителот на трофејот од Купот на Македонија, екипата на Академија Пандев во полуфиналето ќе игра против екипата на Брегалница. Во второто полуфинале ќе се сретнат...
Спорт Фудбал

Шкендија го елиминираше Работнички, познати сите полуфиналисти во Купот

Слободен печат
Денеска се одиграа реванш натпреварите од фудбалскиот Куп на Македонија и се дознаа сите четири патници во наредната фаза, тие се Академија Пандев, Шкендија, Струга...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ против Циципас за титулата во Дубаи! (ВИДЕО)

Слободен печат
Најдобриот тенисер на светот после драматична борба успеа да го совлада Французинот Гаел Монфис со резултат 2:1 по сетови 2:6, 7:6 (8) 6:1 и се...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ сигурен на тронот барем до „Индијан Велс“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ експресно се пласираше во полуфиналето на турнирот во Дубаи со победата над Карен Хачанов. Српскиот тенисер го совлада Русинот со 2:0 по сетови...
Спорт Фудбал

Куп на Италија: Милан ремизираше против Јувентус! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во првиот натпревар од полуфиналето во фудбалскиот Куп на Италија ремизираа екипите на Милан и Јувентус со резултат 1:1. Немаше голови после првото полувреме на...
Спорт Фудбал

Наполи поблиску до куп финалето, цел меч за Елмас на „Џузепе Меаца“! (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска во првиот натпревар од полуфиналето во фудбалскиот Куп на Италија, на „Џузепе Меаца“ триумфираше Наполи со 0:1 против екипата на Интер. Целиот меч во...
Спорт Фудбал

Лига куп: Матиќ за пирова победа на Јунајтед во градското дерби! (ВИДЕО)

Слободен печат
На „Етихад“ стадионот Манчестер јунајтед го совлада градскиот ривал Манчестер сити со 0:1 во реванш натпреварот од полуфиналето на Лига купот. Единствениот стрелец на мечот...
Останатo Спорт

„Класика“ по 50 пат, Ѓоковиќ против Федерер! (ВИДЕО)

Слободен Печат
В четврток од 09.30 часот наутро по македонско време ќе се игра првиот полуфинален меч на грен слем турнирот „Австралија опен“ помеѓу Рожер Федерер и...
Ракомет Спорт

ЕП: Карачиќ ја одведе Хрватска, но и Шпанија во полуфиналето! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во дербито одиграни во Виена избраниците на селекторот Червар во еден крајно драматичен натпревари ја совладаа Германија со 25:24, иако после првото полувреме имаа негатива...