• полуфинале

Заврши првото полуфинале на Евровизија 2024: Србија, Хрватска и Словенија се пласираа во финалето

Вечерва започна 68. издание на Изборот на песна за Евровизија, кое се одржува во шведскиот град Малме. Шведска како земја-домаќин ѝ приреди одлично шоу на публиката во првата полуфинална вечер, но и на милионската публика ширум Европа. За титулата најдобра песна во Европа се натпреваруваат претставници од 37 земји, чии настапи се поделени во две …

Заврши првото полуфинале на Евровизија 2024: Србија, Хрватска и Словенија се пласираа во финалето Read More »