ЕДИНСТВЕНО ВО СВЕТ: Палма отвори јавен тоалет во нива (ВИДЕО)

Поранешниот градоначалник на Јагодина и лидер на партијата Единствена Србија, Драган Марковиќ Палма вчера со голема помпа и пред бројни новинари отвори полско ве-це и туш. Имено негова е идејата во сите села во Јагодина, а ги има 52, да се поставуваат јавни ве-це со тушеви на секои 300 метри.

„Претседателе ова е единствен случај во Србија, тоалет и туш кабина во нива, сосем сериозно праша новинар.

„Единствен во свет“, одговори возвишено Палма, па тргна да филозофира дека му смета кога земјоделците ги нарекуваат сељаци.

На крај само утврди дека „земјоделците мора да имаат тоалет, затоа што каде ќе одат во нужда кога нивите со пченка се ниски?“

Прочитајте и...  ТВИТЕР ВОЈНАТА ПРОДОЛЖУВА: Социјалната мрежа ја блокираше снимката на Трамп за убиениот Флојд

Инаку од времето кога Палма беше градоначалник на Јагодина (сега е претседател на градското собрание) беше познат по бизарните потези. Така пред неколку години на своите граѓани им купи жирафа.

 

 

 

 

Прочитај повеќе

Европол отвори центар за борба против финансискиот криминал

Слободен печат

Нови 177 позитивни случаи на Ковид-19 и двајца мртви во земјава во последните 24 часа

Слободен печат

Инфектологот Каламарас на Фејсбук: Со вашите теории на заговор убијте го целиот персонал, па со вашите теории на заговор ќе се лечите сами

Слободен печат

Ахмети: Време е за прв албански премиер во земјава

Слободен печат

Повторно нов случај на коронавирус во Дебар

Слободен печат

Денеска ХТЛ МАКЕДОНИЈА донираше медицинска опрема во вредност од 20.000 евра на Градската општа болница „8 Септември“ во Скопје

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ЈО даде наредба за истражна постапка за убиство во Гостивар

Слободен печат

Рекорден број на новозаразени во Индија: За еден ден речиси 10.000 лица позитивни на Ковид-19

Слободен печат

Медицинска сестра од болницата во Јесенице заразена со коронавирусот

Слободен печат

Филипче: Не е тешко да се почитуваат трите клучни мерки за заштита од Ковид-19

Слободен печат

Османи: Погледнете како за 30 минути се пренесува вирусот на заеднички ручек или вечера (ВИДЕО)

Слободен печат

Портпаролката на СДСМ е негативна на тестот за Ковид-19

Слободен печат