-9 C
Скопје

ЕДИНСТВЕНО ВО СВЕТ: Палма отвори јавен тоалет во нива (ВИДЕО)

Поранешниот градоначалник на Јагодина и лидер на партијата Единствена Србија, Драган Марковиќ Палма вчера со голема помпа и пред бројни новинари отвори полско ве-це и туш. Имено негова е идејата во сите села во Јагодина, а ги има 52, да се поставуваат јавни ве-це со тушеви на секои 300 метри.

„Претседателе ова е единствен случај во Србија, тоалет и туш кабина во нива, сосем сериозно праша новинар.

„Единствен во свет“, одговори возвишено Палма, па тргна да филозофира дека му смета кога земјоделците ги нарекуваат сељаци.

На крај само утврди дека „земјоделците мора да имаат тоалет, затоа што каде ќе одат во нужда кога нивите со пченка се ниски?“

Прочитајте и...  ДУРИ 10 МИЛИОНИ ДЕЦА ЗАГРОЗЕНИ ОД ГЛАД ВО АВГАНИСТАН: Војна, сиромаштија и пандемија ги оставаат во борба за гол живот!

Инаку од времето кога Палма беше градоначалник на Јагодина (сега е претседател на градското собрание) беше познат по бизарните потези. Така пред неколку години на своите граѓани им купи жирафа.

 

 

 

 

Поврзани вести

Истражување: Со намалување на загадувањето може да се спречат околу 50 илјади смртни случаи во Европа

Слободен печат

МВР: Расчистен е случајот со незаконско минување на патарина објавен на „Тик ток”, лицето не е вработено во МВР

Слободен печат

🔴 ОД МИНУТА ВО МИНУТА I Бајден денес станува претседател: Вашингтон е под опсада на војската

Слободен печат

Утре без струја дел од општините Ѓорче Петров и Сопиште, како и дел од индустриската зона Бунарџик

Слободен печат

ВИДЕО | Андоновиќ: Последните часови на мандатот на Трамп – Бајден денеска станува 46. претседател на САД

Слободен печат

Корекции на пензиите: Пензионерите од јануари со 185 денари повеќе на сметките

Слободен печат

Остави Коментар