Доколку Силекс го елиминира Карабах, втората пречка е Шериф или Фола Еш!

Клубот од Кратово веќе знае дека на 18 или 19 август ќе ги одмери силите против Карабах во првото квалификациско коло од Лигата на шампионите.

А денеска со ждрепка во Нион беа извлечени и паровите во второто квалификациско коло каде што Силекс би можел да налета на релативно „полесен“ противник во елитното натпреварување.

Доколку македонскиот претставник успее да направи изненадување против фаворитот од Азербејџан, во второто квалификациско коло од ЛШ ќе ги одмери силите против победникот од дуелот Шериф Тираспол (Молдавија) и Фола Еш (Луксембург).

Силекс би бил домаќин на тој меч (25/26 август), а поради ситуацијата со Ковид-19 можно е да се игра на неутрален терен.

Прочитајте и...  Надал се откажува: Ѓоковиќ и шеста година најдобар тенисер на светот!

Поврзани вести

Надал се откажува: Ѓоковиќ и шеста година најдобар тенисер на светот!

Слободен печат

Без Борко и Георгиевски против Финска и Швајцарија!

Слободен печат

Пирло: Има млади и неискусни во Јуве, далеку сме од Барса!

Слободен печат

Ндомбеле: Не ме повредија, ниту ме мотивираа зборовите на Мурињо!

Слободен печат

„Џокерот“ на Солскјер: Решфорд го надмина рекордот на Мбапе!

Слободен печат

Лига Европа: Адеми против ЦСКА Москва, холандски предизвик за Велковски

Слободен печат

Остави Коментар