-8 C
Скопје

Tag : силекс

Спорт Фудбал

Шкендија елиминирана од Купот, Македонија ЃП во полуфиналето!

Слободен печат
Денеска се одиграа четвртфиналните натпревари во Купот на Македонија, како што донесе претходно одлука ФФМ поради ситуацијата со ковид-19, но и згуснатиот распоред сезонава се...
Спорт Фудбал

„Лавовите“ го решија Силекс

Слободен печат
Екипата на Македонија ЃП оствари убедлив триумф од 0:3 на гостувањето кај Силекс во последниот натпревар од 11. коло во првата македонска фудбалска лига. Со...
Спорт Фудбал

Куп: Шкендија за полуфинале против Силекс, „пандевци“ со Шкупи!

Слободен печат
Денеска беа извлечени двојките за четвртфиналето од Купот на Македонија, пред нас се четири интересни и неизвесни дуели за пласман во наредната фаза од натпреварувањето....
Спорт Фудбал

Исени за прво место на Шкупи во Првата лига

Слободен печат
Во својот 10 натпревар оваа сезона во најсилниот шампионат тимот од Чаир ја забележа и седмата победа. На домашен терен со минимален резултат 1:0 успеа...
Спорт Фудбал

Се вратија насмевките во Силекс, Борец ги запре „лавовите“ од Ѓорче!

Слободен печат
Шкупи на стадионот „Младост“ во Струмица славеше минимално 0:1 против Академија Пандев, стрелец на голот беше интернационалецот од Гамбија, Дарбое во 79 минута од средбата....
Спорт Фудбал

Силекс со играч помалку и откина бод на Шкендија

Слободен печат
Шкендија и Силекс одиграа без победник 1:1 во денешната дерби пресметка во рамките на осмото коло од Првата фудбалска лига. И покрај ремито Шкендија остана...
Спорт Фудбал

Дрита го елиминира Силекс и од Лигата на Европа

Слободен печат
За екипата на Силекс заврши европската авантура во квалификациите, по елиминацијата во квалификациите за Лигата на шампионите од Карабак (4:0), кратовски вечерва во Скопје загубија...
Спорт Фудбал

Ренова, Шкендија и Силекс со нови мечеви во Лига Европа

Слободен печат
Македонските фудбалски претставници се пред нов предизвик на меѓународната сцена, во овој случај денеска ќе се обидат да стигнат до третото квалификациско коло на Лига...
Спорт Фудбал

Шкендија победнички пред европскиот меч со Ботошани!

Слободен печат
Денеска се одиграа два натпревари од петтото коло во Првата македонска лига, Шкендија беше убедлива кај Беласица (0:3), а Силекс загуби на гостувањето од Струга...
Спорт Фудбал

ЛЕ: Мурињо повторно во Скопје, Ренова на мегдан против Галатасарај!

Слободен печат
Македонските претставници Силекс, Ренова и Шкендија веќе ги дознаа ривалите од второто квалификациско коло на Лига Европа, а денеска во Нион и можните противници во...