Tag : ждрепка

Кошарка Спорт

Хувентуд и Димитријевиќ против Партизан, Уникс Казан, Венеција..!

Слободен печат
Денеска беа формирани четирите натпреварувачки групи за новата сезона 2020/2021 во Еврокупот. Вкупно 24 клубови кои доаѓаат од 15 различни држави од Европа се најдоа...
Спорт Фудбал

УЕФА ја закажа ждрепката за завршницата во Лигата на шампионите

Слободен печат
Претходно УЕФа донесе одлука завршницата од ЛШ да се одржи само во еден град, Лисабон и тоа од 12. до 23. август, но состојбата се...
Ракомет Спорт

Вардар е меѓу носителите на ждрепката за ракометната ЛШ

Слободен печат
Сè уште актуелниот европски шампион, Вардар и во следната сезона ќе биде еден од фаворитите во Лигата на шампионите откако денеска беше одреден да биде...
Ракомет Спорт

Македонија ги чека ривалите за пласман на ЕП 2022

Слободен печат
Од претходно Европската ракометна федерација ги објави шеширите пред ждрепката за извлекување на квалификациските групи за пласман на следното Европско првенство. Континенталниот собир во 2022...
Ракомет Спорт

Од вториот „шешир“ ги чекаме ривалите за учество на ЕП 2022!

Слободен печат
Денеска Европската ракометна федерација ги објави шеширите пред ждрепката за извлекување на квалификациските групи за пласман на следното Европско првенство. Континенталниот собир во 2022 година...
Спорт Фудбал

ХИТ ВИДЕО: Како изгледа кога Роналдо организира ждрепка (ВИДЕО)

Слободен печат
Луис Назарио да Лима Роналдо, легендарниот бразилски фудбалер направи вистинско шоу за своите следбеници на Твитер, од својот дом. Бидејќи му недостасуваат фудбалските возбудувања, Роналдо...
Ракомет Спорт

Македонија против Франција за пласман на Светското првенство 2021

Слободен печат
Денеска во Виена се одржа извлекувањето на двојките за баражот за Светското Првенство што од 14-31 јануари 2021 година ќе се игра во Египет. Македонија,...
Спорт Фудбал

Македонија ги дозна ривалите во Лигата на нации! (ФОТО)

Слободен печат
Екс играчот на Арсенал, Швајцарецот Филип Сендерос на ждрепката ги извлекуваше репрезентациите кои ќе учествуваат во новото издание на Лигата „Ц“ од УЕФА Лигата на...
Спорт Фудбал

Ливерпул „немаше“ среќа, Руни против Манчестер јунајтед! (ФОТО)

Слободен печат
Ждрепката во ФА купот одлучи Ливерпул да се соочи против Челзи, доколку лондонските „сини“ го елиминираат Шрезбери во четвртото коло од англиското фудбалско натпреварување. Дефинитивно...
Спорт Фудбал

Кристијано Роналдо го посакува Реал Мадрид!

Слободен печат
Во Нион ќе бидат познати осминафиналните двојки во фудбалската Лига на шампионите, а сите можеби и потајно посакуваат уште во оваа фаза од елиминациите да...