Доколку Силекс го елиминира Карабах, втората пречка е Шериф или Фола Еш!

Клубот од Кратово веќе знае дека на 18 или 19 август ќе ги одмери силите против Карабах во првото квалификациско коло од Лигата на шампионите. А денеска со ждрепка во Нион беа извлечени и паровите во второто квалификациско коло каде што Силекс би можел да налета на релативно „полесен“ противник во елитното натпреварување. Доколку македонскиот …

Доколку Силекс го елиминира Карабах, втората пречка е Шериф или Фола Еш! Read More »