Tag : второ квалификациско коло

Ракомет Спорт

Добра жрепка за Металург, Криенс е последна пречка пред Лигата на Европа

Слободен печат
Екипата на Металург доби противник по мерка во второто квлаификациско коло кое е последен филтер пред групната фаза од ракометната Лига на Европа. Металурзите“ за...
Спорт Фудбал

Доколку Силекс го елиминира Карабах, втората пречка е Шериф или Фола Еш!

Слободен печат
Клубот од Кратово веќе знае дека на 18 или 19 август ќе ги одмери силите против Карабах во првото квалификациско коло од Лигата на шампионите....
MacedonianAlbanian