12 C
Скопје

Tag : карабах

Спорт Фудбал

ЛШ: Црвена звезда може со Олимпијакос, а Адеми против Карабах или Молде!

Слободен печат
Денеска во Нион се дознаа двојките во плеј-офот како последна пречка за влез во групите на Лигата на шампионите. Црвена звезда доколку во третото квалификациско...
Спорт Фудбал

Заврши европската авантура на Силекс, убедлив пораз од Карабах (ВИДЕО)

Слободен печат
Фудбалерите на Силекс експресно го завршија настапот во квалификациите за Лигата на шампионите откако загубија на гостувањето кај азербејџанскиот шампион Карабак со 4:0. Карабах поведе...
Спорт Фудбал

ЛШ: Силекс во обид да го изненади големиот Карабах!

Слободен печат
Денеска екипата на Силекс ќе го игра натпреварот од првото квалификациско коло во Лигата на шампионите, од 18.00 часот во Баку (Азербејџан) ќе ги одмери...
Спорт Фудбал

ЛШ: Фудбалерите на Силекс негативни на Ковид-19 пред мечот во Баку!

Слободен печат
Добри вести доаѓаат од кратовскиот клуб пред летот за Азербејџан каде што ќе го одиграат натпреварот од првото квалификациско коло од Лигата на шампионите против...
Спорт Фудбал

Танушев му донесе бод на Пелистер против Силекс

Слободен печат
Поради настапот во квалификациите на Лигата на шампионите, Силекс својот втор натпревар во домашниот шампионат го одигра денеска против Пелистер. Клубот од Кратово ремизираше против...
Спорт Фудбал

Доколку Силекс го елиминира Карабах, втората пречка е Шериф или Фола Еш!

Слободен печат
Клубот од Кратово веќе знае дека на 18 или 19 август ќе ги одмери силите против Карабах во првото квалификациско коло од Лигата на шампионите....
Спорт Фудбал

Димитровски: Карабах е фаворит, но се игра еден натпревар и сè е можно!

Противник во првото квалификациско коло од Лигата на шампионите на Силекс е екипата на Карабах од Азербејџан. Играчите на клубот од Кратово ќе патуваат на...
Спорт Фудбал

Гурбанов: Мораме да бидеме многу внимателни против Силекс

Слободен печат
Македонскиот претставник Силекс на 18 или 19 август ќе ги одмери силите против азербејџанскиот состав на Карабах. Веднаш после ждрепката за паровите во првото квалификациско...
Спорт Фудбал

ЛШ: Силекс ќе ги одмери силите против Карабах

Слободен печат
Денеска македонскиот фудбалски претставник Силекс со ждрепка во Нион го доби противникот во првото квалификациско коло од Лигата на шампионите, тоа е тимот на Карабах...
Спорт Фудбал

Силекс денеска ќе го дознае противникот во Лигата на шампионите

Слободен печат
Силекс од Кратово ќе го претставува македонскиот фудбал ова лето во квалификациите од Лигата на шампионите. Денеска со ждрепка точно напладне во Нион ќе се...