12 C
Скопје

Tag : нион

Слајдер Спорт Фудбал

У21: Македонските надежи ги дознаа ривалите на патот кон ЕП 2023

Слободен печат
Европското првенство за играчи до 21 година во 2023 година (јуни/јули) ќе се одржи во две земји, Романија и Грузија. Денеска во Нион македонската млада...
Спорт Фудбал

Лига Европа: Елмас и Адеми ги очекуваат ривалите во нокаут-фазата

Слободен печат
Со почеток од 13.00 часот во седиштето на УЕФА, Нион, ќе се одржи ждребот за 1/16 финалето во Лига Европа, а помеѓу 32 екипи ќе...
Спорт Фудбал

ЛЕ: Ерменци за Ренова, Шкендија и Шкупи со ривали од Азербејџан!

Слободен печат
Денеска во Нион беа извлечени паровите во првото квалификациско коло на Лига Европа, така што македонските претставници ги добија своите ривали. Ждрепката одлучи сите наши...
Спорт Фудбал

Доколку Силекс го елиминира Карабах, втората пречка е Шериф или Фола Еш!

Слободен печат
Клубот од Кратово веќе знае дека на 18 или 19 август ќе ги одмери силите против Карабах во првото квалификациско коло од Лигата на шампионите....
Спорт Фудбал

Силекс денеска ќе го дознае противникот во Лигата на шампионите

Слободен печат
Силекс од Кратово ќе го претставува македонскиот фудбал ова лето во квалификациите од Лигата на шампионите. Денеска со ждрепка точно напладне во Нион ќе се...
Спорт Фудбал

Пак тој Номе Калју: Шкендија може до плејоф на Лига Европа!

Слободен печат
Шкендија од групата 2 би можела повторно да ги одмери силите против Номе Калју од Естонија од кого беше елиминирана изненадувачки во првото квалификациско коло...
Спорт Фудбал

Костова: Се надеваме на добри подготовки и засилувања пред настапот во ЛШ!

Коминовски Фидан
Првакот на нашата земја се најде во квалификациската група 1 заедно со СФК 2000, тимот од Босна и Херцеговина кој е домаќин на турнирот, потоа...
Спорт Фудбал

Ждрепка за ЛШ: Шкендија може да налета на Судува, Ференцварош…!

Коминовски Фидан
Шкендија веќе ги започна подготовките за новиот меѓународен настап летово, формата почнува да се темпира во Крањска Гора, а веќе се и закажани пријателски натпревари....