ЛЕ: Ерменци за Ренова, Шкендија и Шкупи со ривали од Азербејџан!

Денеска во Нион беа извлечени паровите во првото квалификациско коло на Лига Европа, така што македонските претставници ги добија своите ривали.

Ждрепката одлучи сите наши учесници да гостуваат на 27 август, Шкендија за противник го доби Сумгаит од Азербејџан, потоа Шкупи исто така ќе има ривал од Азербејџан, Нефчи, а Ренова ќе ги одмери силите против ерменскиот Алашкерт.

И во ова натпреварување поради ситуацијата со Ковид-19 ќе се игра само еден натпревар (пред празни трибини), а мечевите се закажани за 27 август, победниците ќе се пласираат во второто квалификациско коло на ЛЕ.

Лига Европа, 1. квалификациско коло (27 август)

Нефчи (Азербејџан)-Шкупи
Алашкерт (Ерменија)-Ренова
Сумгајит Сити (Азербејџан)-Шкендија

Прочитајте и...  Каква шлаканица за Пеп и „граѓаните“, Лестер им пукна петарда среде Манчестер

Прочитај повеќе

Мурињо во елемент по лакрдијата со ВАР, легенда на Ливерпул бара негово укинување

Слободен печат

Елмас и Наполи ги уништија Пандев и Џенова (ВИДЕО)

Слободен печат

Каква шлаканица за Пеп и „граѓаните“, Лестер им пукна петарда среде Манчестер

Слободен печат

Шоу на Суарез, два гола на дебито за Атлетико Мадрид (ВИДЕО)

Слободен печат

Европскиот шампион демолиран од Хофенхајм, прими четири парчиња (ВИДЕО)

Слободен печат

Идентични триумфи на скопските и тетовските „црвено-црни“

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

МОТО ГП: Квартараро ја „покори“ Каталонија

Слободен печат

Лидс и Алиоски се фантастични во Премиер лигата, го зедоа скалпот и на Шефилд

Слободен печат

Ф1: Триумф на Ботас, Хамилтон сам се „откажа“ од победата

Слободен печат

Азаренка го напушти теренот на Ролан Гарос: Ова е смешно

Слободен печат

Прво големо изненадување на Ролан Гарос, крај за Гофан

Слободен печат

Ѓоковиќ: Нема да ги кријам емоциите на Ролан Гарос

Слободен печат