Tag : Шкупи

Спорт Фудбал

Убедлив триумф на Шкендија за минус осум од лидерот Вардар

Слободен печат
Екипата на Шкендија оствари убедлив триумф од 4:1 против „лавовите“ и повторно има едноцифрена негатива во однос на лидерот Вардар. Тетовчани го искористија киксот на...
Спорт Фудбал

Тошевски за пресврт на „романтичарите“, само бод за Шкендија во Кратово

Слободен печат
Се одиграа сите четири натпревари в недела во рамките од 20. коло во Првата македонска фудбалска лига (1МФЛ), Вардар е сега на 10 бода предност...
Спорт Фудбал

Реми на Пандевци и Шкупи на подготовките во Анталија

Слободен печат
Академија Пандев одигра 0:0 со екипата од Туркменистан, Алтин Саир во натпревар во кој тие беа подобар противник, но не успеаја да ги реализираат шансите....
Спорт Фудбал

Глишиќ ќе ги брани боите на Шкупи! (ФОТО)

Слободен печат
Денеска македонскиот фудбалски прволигаш Шкупи ја официјализираше соработката со одбранбениот играч Дарко Глишиќ. Поранешниот член на Вардар потпиша договор на една и пол година со...
Спорт Фудбал

Бенјамин Демир е нов фудбалер на Шкупи

Слободен печат
Фудбалскиот прволигаш Шкупи го обезбеди и второто зимско засилување како освежување на одбраната каде што тимот имаше проблеми во досегашниот тек од шампионатот. Затоа, клубот...
Спорт Фудбал

„Пандевци“ на чекор од полуфиналето во Купот

Слободен печат
Денеска се одиграа првите натпревари од четвртфиналето во фудбалскиот Куп на Македонија, триумф оствари само екипата на Академија Пандев. „Пандевци“ се најблиску до пласман во...
Спорт Фудбал

1МФЛ: Вардар во Струмица ја обезбеди есенската титула

Слободен печат
Шанса за уште поголема предност во генералниот пласман играчите на Васоски пред паузата ќе има во последното коло, наредниот викенд, кога во Скопје гостува екипата...
Спорт Фудбал

ЛШ: Шкупи триумфираше против кипарската Омонија

Слободен печат
После поразот на стартот од главната фаза во квалификациите во Футсал – Лигата на шампионите со 2:7 од ерменскиот Лео, денеска македонскиот футсал првак во...
Спорт Фудбал

Сефте на Ќатип Османи против „својата“ Шкендија

Слободен печат
Ќатип Османи со победа дебитираше на клупата на Шкупи. Неговиот тим во првиот натпревар од осмото коло во Првата фудбалска лига, со 2:0 го совлада...
Спорт Фудбал

„БОМБА“ НА ЧАИР: Ќатип Османи на клупата на Шкупи!

Слободен печат
Ќатип Османи летово го напушти актуелниот македонски фудбалски шампион Шкендија поради слабите резултати во новата сезона, но многу брзо најде нова задача. Османи доаѓа како...