17.8 C
Скопје

Tag : Ренова

Спорт Фудбал

Тиквеш Кавадарци е новиот прволигаш, Силекс во Втората лига

Слободен печат
Денеска во еден исклучително тежок натпревар екипата на Тиквеш Кавадарци на Арената „Тодор Проески“ – Скопје со резултат 1:0 триумфираше против ФК Силекс во бараж...
Спорт Фудбал

Нов пораз на Вардар, Втората лига се поблиску за „црвено-црните“

Слободен печат
Фудбалерите на Вардар загубија од Борец со 2:0 во рамки на 30. Коло во првата фудбалска лига и дополниелно ги намалија шансите за опстанок. Вардарци...
Спорт Фудбал

Прва лига: Ренова преку Силекс до важни бодови за опстанок

Слободен печат
Денеска во 28 коло од Првата македонска лига составот на Ренова во Тетово триумфираше над Силекс со резултат 2:1 во клучна битка за опстанок. „Гипсарите“...
Спорт Фудбал

Вардар извлече бод, тетовското дерби без голови

Слободен печат
Фудбалерите на Вардар одиграа 1:1 против Струга Трим Лум, додека Шкендија и Ренова во дербито под Шара одиграа без голови. Јунак на Вардар е Филип...
Спорт Фудбал

Официјално: Тафа и Јусуфи ќе ги бранат боите на Ренова!

Слободен печат
Фудбалскиот клуб Ренова продолжува оваа зима со ангажирање на нови засилувања пред вториот дел од сезоната. „Гипсарите“ денеска ги промовираа Арбен Тафа за многу посилна...
Спорт Фудбал

Колумбиецот Мена Перез го освежи нападот на Ренова

Слободен печат
Џон Еду Мена Перез (23) успешно ги помина лекарските прегледи и од утрешниот ден ќе им се придружи на своите нови тимски колеги. Колумбискиот интернационалец,...
Спорт Фудбал

Ренова и Шкупи одиграа без голови и ѝ направија услуга на Шкендија

Слободен печат
Ренова и Шкупи одиграа без голови во првиот натпревар од 17. коло во Првата македонска фудбалска лига и ѝ направија услуга на Шкендија која се...
Спорт Фудбал

ФК Академија Пандев: Дали милионските вложувања на нашиот сопственик се правилна одлука?

Слободен печат
Во рамките од 14 коло од Првата македонска лига екипата на Академија Пандев загуби на домашен терен од Ренова со резултат 0:1. Овој меч беше...
Спорт Фудбал

1МФЛ: Шкендија сама на врвот, Блажевски му донесе бод на Вардар!

Слободен печат
Шкендија ја забележа седмата победа во Првата македонска лига и останува единствената екипа без пораз сезонава. Денеска во 11 коло од шампионатот во градското дерби...
Спорт Фудбал

Куп: Шкендија за полуфинале против Силекс, „пандевци“ со Шкупи!

Слободен печат
Денеска беа извлечени двојките за четвртфиналето од Купот на Македонија, пред нас се четири интересни и неизвесни дуели за пласман во наредната фаза од натпреварувањето....