ДИЗНИ СООПШТИ ТАЖНИ ВЕСТИ: Почина Мини Маус!

Веста за нејзината смрт ја објави компанијата „Волт Дизни“ и наведе дека Тејлор починала во Глендејл во Калифорнија во петокот, минатата недела.

Актерката Руси Тејлор, која повеќе од 30 години го позајмуваше гласот на дизниевата Мини Маус, почина на 75 години.

Руси Тејлор е родена во Кембриџ во Масачусетс 4.мај 1944 година, а кажала и дека го запознала Волт Дизни, кој прв го позајмувал гласот на Мики и Мини, кога го посетила Дизниленд како девојче.

– Во еден момент додека зборувавме тој ме праша што сакам да работам кога ќе пораснам и јас му кажав дека сакам да работам со него. Тогаш тој рече „ОК“ и сега работам, изјави тогаш Тејлор.

Таа била избрана меѓу 200 кандидати да ја игра Мини на аудицијата 1986 година и го позајмувала гласот на Мини во анимираните филмови во ТВ сериите, филмовите и атракциите во парковите.

Прочитајте и...  Филипче: Границите остануваат отворени додека не се добијат информации за епидемиолошката слика од соседните земји

Исто така, нејзиниот глас можеше да се слушне и во Симпсонови, како и во долгометражниот филм „Малата сирена“.

Прочитај повеќе

Јована Јоксимовиќ се повлекува од тв-екраните… (ФОТО)

Васко Спасоски

Ефтин и безбеден лек против шеќерната болест е новото оружје против коронавирусот? (ФОТО)

Васко Спасоски

Нова војна помеѓу Џорџ Клуни и Бред Пит: Се скарале поради колешка, причината е бизарна! (ФОТО)

Васко Спасоски

Направете сами: Цветни миризби во Вашиот дом

Слободен печат

Раперот Раста може да лежи во затвор од 3 до 12 години поради оваа фотографија! (ФОТО)

Васко Спасоски

Патики, платформи, потпетици… Како обувките го менуваат изгледот на вашиот ЗАДНИК?

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Како во старите добри времиња: Анџелина Џоли, Бред Пит и децата во шопинг! (ФОТО)

Васко Спасоски

Како да се организирате за на патување? Список на предмети што ви требаат за на одмор

Слободен Печат

Ви испраќа топли поздрави: Лила Филиповска е првата наша јавна личност која замина на море! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Избегнете труење: Кое месо колку време може да стои во фрижидер и замрзнувач?

Слободен печат

Накова демантира дека има коронавирус и дека била уаспена поради непочитување на мерките! (ФОТО)

Васко Спасоски

Поранешниот готвач на принцезата Дајана откри кое ѝ било омилено јадње

Слободен печат