ДИЗНИ СООПШТИ ТАЖНИ ВЕСТИ: Почина Мини Маус!

Веста за нејзината смрт ја објави компанијата „Волт Дизни“ и наведе дека Тејлор починала во Глендејл во Калифорнија во петокот, минатата недела. Актерката Руси Тејлор, која повеќе од 30 години го позајмуваше гласот на дизниевата Мини Маус, почина на 75 години. Руси Тејлор е родена во Кембриџ во Масачусетс 4.мај 1944 година, а кажала и …

ДИЗНИ СООПШТИ ТАЖНИ ВЕСТИ: Почина Мини Маус! Read More »