22 C
Скопје

Tag : тв

Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

ФОТО | „Нејзините објави се одвратни и неприфатливи“: Дизни ја избрка Џина Карано од „The Mandalorian“

СП.
Актерката Џина Карано долго време практикуваше да го објавува тоа што го мисли – чин што ја отстрани од најновата хит-серија во продукција на Дизни+,...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Може ли културната размена да биде лек против некултурната политика?

Соња Христовска Угриновска
Може ли со зголемена размена на култура, филмови, романи или претстави, и со зголемено медиумско присуство, да се подобрат односите помеѓу Македонија и Бугарија и...
Жена Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

Почина легендарната Бранка Станковска

Слободен печат
Легендарната радио и тв спикерка и водителка, доајенот на македонското спикерство, Бранка Станковска, почина денес на 90-годишна возраст. Таа важеше за една од најпознатите и...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

ВИДЕО: „Крвавата“ Мајли Сајрус во љубовен занес со Дуа Липа

Слободен печат
Поп ѕвездата Мајли Сајрус премиерно го објави музичкото видео за песната „Prisoner“ која ја сними со Дуа Липа. Во спотот, двете поп ѕвезди се наоѓаат...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

„Whitesnake“ го претставија албумот со најубавите љубовни песни

Слободен Печат
„Love Songs“ содржи и 3 досега необјавени песни… Неколку месеци по објавувањето на изданието „The Rock Album”, рок легендите „Whitesnake“ го претставија албумот „Love Songs“...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

ВИДЕО: Сеќавање на деновите пред пандемијата – Уште една песна на Вин Дизел

Слободен Печат
Вин Дизел, ѕвездата на филмот „Fast & Furious” го насочи својот талент кон музиката и го објави својот втор синг по ред. Додека филмската индустрија...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Знаете ли зошто Џенис од „Пријатели“ имаше толку иритантен глас? Оваа интересна приказна го создала нејзиниот лик!

Слободен печат
Актерката Меги Вилер открила зошто всушност настанал иритантниот глас на ликот Џенис кој таа го толкуваше во серијата „Пријатели“… Меги која ја игра Џенис, поранешната...
Забава Магазин Магазин слајдер Сцена

„Deep Purple“ објавија нова песна: Слушнете ја „Nothing at All” (ВИДЕО)

Слободен печат
Се ближи објавувањето на 21-от студиски албум на познатиот британски хард рок бенд „Deep Purple“… Албумот под назив „Whoosh!“, во продукција на дискографската куќа „earMUSIC“,...
Магазин Филм и ТВ

Ново ТВ шоу на Џенифер Лопез: Ова девојче и ги насолзи очите! (ВИДЕО)

Слободен печат
Џенифер Лопез со „обичните“ луѓе… Популарната пејачка, Џенифер Лопез на својот Инстаграм профил објави видео со кое го најави излегувањето на новата емисија, чиј продуцент...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Приказната на Џо Егзотик го освојува светот – Бизарно добра серија што ќе ја изгледате во еден здив

В. Т.
На средина од минатиот месец, кога светот полека започна да се повлекува дома поради пандемијата со коронавирусот, една нова серија почна да се емитува на...