Дизни најави продолжение на „Кралот Лав“

Компанијата Дизни соопшти дека ќе сними продолжение на филмот „Кралот Лав“ во 3Д техника, а режијата ќе му биде доверена на Бери Џенкис кој го сними остварувањето „Месечина“.

„Кралот Лав“ кој имаше огромен успех во кино салите излезе во 2019 година и заработи околу 1,6 милијарди долари.

Во овој долгометражен цртан филм, гласовите ги позајмија многу ѕвезди, меѓу кои и пејачката Бијонсе.

Од Дизни не наведоа други детали, додека Џенкис изјави дека негов сон е да работи со оваа компанија.

Филмот на Џенкис „Месечина“ во 2017 година освои Оскар за најдобар филм.

Прочитајте и...  Никол Кидман: Никогаш не реков „не“ на секс сцена

Поврзани вести

ВИДЕО: Скромно – Мајкл Китон тврди дека тој бил најдобриот Бетмен

Слободен печат

Светот е под стрес: Пандемијата на коронавирусот создаде нов егзистенцијален страв

Слободен Печат

Третман за витилиго, сега има лек!

Слободен печат

Врчак се враќа на сцената: Подгответе се за изненадување по корона-кризата!

Васко Спасоски

Зошто не треба да јадете и пиете од пластични чаши и чинии?

Слободен печат

Како Трамп и Бајден го поделија Холивуд

Слободен печат

Остави Коментар