24 C
Скопје

Tag : најави

Вести Македонија Слајдер

Владејачката партија го одржа 26. Конгрес – Заев: СДСМ продолжува храбро, Македонија нема да коленичи

Слободен печат
Во најновиот број на Слободен печат читајте: – Војниците не сметаат дека не треба да се бават со политика – Владејачката партија го одржа 26....
Вести Македонија Слајдер

Воскресението ќе се прославува под маски и на дистанца

Слободен печат
Во најновиот број на Слободен печат читајте: – Од идеи за нови граници до прогнози за крвави кланици – Воскресението ќе се прославува под маски...
Вести Македонија Слајдер

„Пеколен план“ на ВМРО-ДПМНЕ – Повеќе пратенички групи за „поуспешна“ блокада!?

Слободен печат
Во најновиот број на „Слободен печат“ читајте: – Велигден и епидемијата – Свештениците не отстапуваат, причеста ќе биде од една лажичка – Разрешениот директор Стојко...
Вести Македонија Слајдер

Смртоносниот „двоен мутант“ на ковид-19 ја преплави Индија: Пренатрупаните болници се без лекови и кислород

Слободен печат
Во најновиот број на „Слободен печат“ читајте: – На повидок техничка влада и нови избори во Бугарија – И Албанија ќе нѐ претрка, Македонија ќе...
Вести Македонија Слајдер

За Велигден и за Бајрам граѓаните ќе се движат слободно!

Слободен печат
Во најновиот број на „Слободен печат“ читајте: – Пауновски на тенок мраз, јавноста вжештена – Инспекторите протестираат, Владата тактизира – Се предлага олабавување на мерките...
Вести Македонија Слајдер

По оставката Рашковски на распит, па во домашен притвор

Слободен печат
Во викенд изданието на „Слободен печат“ читајте: – Надуените полесно летаат – По оставката Рашковски на распит па во домашен притвор – Европратениците залудно предлагаат...
Вести Македонија Слајдер

Фантомскиот документ донесе реален страв од нови војни

Слободен печат
Во најновиот број на „Слободен печат“ читајте: – Објавен нон-пејперот на словенечкиот премиер Јанез Јанша – Фантомскиот документ донесе реален страв од нови војни –...
Вести Македонија Слајдер

Оставката од Драги Рашковски не е ништо без правна одговорност

Слободен печат
Во најновиот број на „Слободен печат“ читајте: – За јавноста заминувањето од функција е недоволно – Оставката од Драги Рашковски не е ништо без правна...
Вести Македонија Слајдер

Лажен агент за недвижности 6 пати продал ист стан, агенциите загрижени за својот углед

Слободен печат
Во најновиот број на „Слободен печат“ читајте: – Изречени пресудите за предметот „Трезор“ – За Мијалков уште осум години затвор, нови 15 за Грујевски –...
Вести Македонија Слајдер

Ќе зажалите по Борисов, Захариева и Каракачанов!

Слободен печат
Во најновиот број на „Слободен печат“ читајте: – Влада ќе прави Трифонов, познавачите ни порачуваат – Ќе зажалите по Борисов, Захариева и Каракачанов! – Средба...