29 C
Скопје

Tag : лав

Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Дневен хороскоп за 5 април: Поседувате огромна креативна моќ

Слободен печат
Овен Личноста која влезе во вашиот живот, ќе разбуди бура од емоции во вас, па ќе ви биде тешко да дефинирате што точно чувствувате. Љубов...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Жените во овој хороскопски знак воопшто не се плашат да го направат првиот чекор!

Слободен печат
Тие се важни, свесни за своите квалитети и не допуштаат ниту стравот, ниту застарените стереотипи да ги спречат во остварувањето на целите. Жените родени во...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Вдовицата на Курт Кобејн 9 месеци добивала погрешни дијагнози: „Неспособни доктори, за малку ќе умрев“

Слободен печат
Американската музичарка Кортни Лав (56) и вдовицата на Курт Кобејн (1967-1994) на својот Инстаграм профил објави видео снимка чиј опис изненади многу нејзини следбеници. Имено,...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Дневен хороскоп за 8 март: Не плашете се гласно да говорите за вашите потреби и желби

Слободен печат
Овен Во љубовта нештата се одлични, а ако сте во врска, со партнерот разговарајте за реализирање на некој заеднички план. Мора да бидете пофлексибилни ако...
Вести Свет Слајдер

Инцидент во Зоолошка во Оснабрик: Лав нападна вработена додека го чистела кафезот

Слободен печат
Лав нападна 25-годишна вработена во Зоолошка градина во Германија додека го чистела кафезот, соошти тамошната полиција. Инцидентот се случил нешто пред 12 часот во Оснабрик,...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Идеален партнер според Зодијакот: Лавиците сакаат харизматични, Рибите нежни, а Скорпиите страсни мажи!

Слободен печат
Многу жени сонуваат за сродна душа, за партнер кој ќе им ги исполни најскриените желби. Астролозите велат дека секој знак на Зодијакот обрнува внимание на...
Вести Регион Слајдер

ВИДЕО: Вархеји и Виола фон Крамон се справуваат со судбината на шверцуваниот лав од Гњилане

И.И.
Европската комисија ќе бара решение за судбината на шверцуваниот лавот што повеќе од една година живее во несоодветни услови зад решетките на кафезот во ресторанот...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Дневен хороскоп за 19 јануари: Се наоѓате во период во кој ќе остварите многу соништа

Слободен печат
Овен Изгледате вознемирено и со многу барања. Контролирајте ја импулсивната страна на вашата природа, пред да повредите нечии чувства. Се грижите да оставите одличен впечаток...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Лавовите викаат, а Девиците го задржуваат бесот во себе: Како реагирате според вашиот хороскопски знак кога сте лути?

Слободен печат
Дури и ако се сметате себеси за опуштена или мирна личност, секогаш има нешто што може да ве налути. Што предизвикува бурна реакција кај вас...
Вести Регион

ВИДЕО: Шверцуван лав веќе една година е заробеник во ресторан во Косово

Илинка Иљоска
Помина веќе една година откако беше откриено дека лавот е прошверцуван во Косово. Кралот на животните го конфискуваа надлежните служби, но тој сè уште е...