Циметот може да ви послужи како лек доколку ги имате овие 16 проблеми!

Погледнете за што се е добар циметот за вашето здравје:

– Го контролира нивото на шеќер во крвта

– Лекува габични инфекции

– Ги ублажува симптомите предизвикани од труење

– Помага во лекувањето на синдромот иритација на цревата

– Циметот помага при остеопороза и артритис

– Влијае на когнитивниот развој и помнењето

– Тој е моќен антиоксидант кој помага во регенерацијата на клетките и го штити организмот од слободните радикали

– Помага при слабеењето

– Ги ублажува болките во мускулите

– Го намалува холестеролот и тргилцеридите

– Го подобрува здравјето на забите и непцата

– Ја ублажува настинката, воспалението на грлото и кашлицата

– Ги ублажува симптомите на ПМС

– Циметот помага пи симптомите на труење со храна

Прочитајте и...  Риба во фолија на мексикански начин - Совршен ручек за крај на летото

– Го регулира менструалниот циклус

– Ја ублажува главоболката.

Прочитај повеќе

Дебитантски настапи, изненадувања и победници: Многу емоции на јубилејното издание на „Макфест“ (ФОТО)

Михаило Донев

„Оди јади нешто, убава си, ама твоето тело…“: Фановите ја искараа Емина Јаховиќ поради оваа фотографија!

Васко Спасоски

Настапи немаат, но сепак заработуваат пари: Северина и Нина Бадриќ имаат друга професија! (ФОТО)

Васко Спасоски

Осум години учела да стане чесна сестра, а денеска глуми во порно-филмови! (ФОТО)

Васко Спасоски

Ова е веќе нереално! Погледнете како изгледа Џенифер Лопез на најновата фотографија во бикини! (ФОТО)

Васко Спасоски

Подготвени дочекајте ја зимата – Шипката важи за ризница на витамин Ц

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ѕирнете како беше во Штип: „Макфест 2020“ низ фотографии (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Васко Спасоски

Бојата открива многу: Еве што значи ако ретко или пречесто уринирате

Слободен печат

Риба во фолија на мексикански начин – Совршен ручек за крај на летото

Слободен печат

Првата дама Елизабета Ѓоргиевска блесна како филмска дива на 41. издание на „Браќа Манаки“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Откриена тајната за подолг живот: Топол туш и добро друштво

Слободен печат

Лесни рецепти за коктели за кои не ви е потребен бармен

Слободен печат