Tag : здравствени

Вести Македонија

Мобилниот сервис за домашна посета ги подобрува здравствено-социјалните услуги во Кочани

МИА Агенција
Со услугата Мобилен сервис за домашна посета, што во Кочани функционира повеќе од една година, здравствено-социјална грижа добиле близу 1.700 корисници од 28 населени места...
Здравје Магазин

Осум штетни влијанија на солта врз телото

Слободен печат
Солта го менува вкусот на храната, но и влијае на телото на начини кои не можеме ни да ги замислиме Солта е примарен извор на...
Жена Здравје Магазин

Секоја жена во менопауза треба да ги јаде овие семки: 9 здравствени проблеми веднаш исчезнуваат!

Слободен печат
Семките од тиква многу одамна се користат во медицински цели поради исклучително корисното својство за здравјето. Богати се со магнезиум, калциум, калиум, железо, цинк, витаминот...
Здравје Магазин

Циметот може да ви послужи како лек доколку ги имате овие 16 проблеми!

ССлободен печат
Погледнете за што се е добар циметот за вашето здравје: – Го контролира нивото на шеќер во крвта – Лекува габични инфекции – Ги ублажува...
Еспресо Жена Магазин Убавина

4 здравствени проблеми кои се покажуваат на кожата на вашето лице

Слободен печат
Врз основа на изгледот на кожата можеме лесно да заклучиме што не е во ред со нашето здравје, жолтеникавата или премногу бледата кожа, осипот, мозолчињата...
Еспресо Секс

Што може да ви се случи доколку престанете да имате секс?

Слободен печат
Во вашето тело се случуваат одредени промени доколку апстинирате…погледнете кои се тие. Доколку во животот сте имале сексуални односи, а потоа сте ги прекинале, поподложни...
Здравје Магазин

Моќен природен лек – 5 нешта кои босилекот ги лекува како од шала

Слободен печат
Босилекот веќе со векови се користи во борбата против здравствените проблеми. Ви претставуваме 5 начини како можете да го употребите босилекот како лек: – Истолчете...
Еспресо Секс

ОВИЕ 8 ЗНАЦИ ПОКАЖУВААТ ДЕКА НА ЖЕНАТА ОЧАЈНО И ТРЕБА СЕКС: Не е шега, ова се сериозни здравствени проблеми!

Слободен печат
Кога жената постојано е нервозна, обично на шега се вели дека и недостасува секс. Меѓутоа, постојат низа факти кои јасно можат да ви покажат дека...
Здравје Магазин

Народен РЕЦЕПТ кој ја лекува анемијата

Слободен печат
Лошата крвна слика, односно анемијата е почеток на многу здравствени проблеми. Ако подолго време мачите мака со неа, со овој рецепт ќе почувствувате подобрување. Народната...
Еспресо Шоу биз

Легендарниот Лари Кинг во болница

Слободен печат
Познатиот и легендарен американски телевизиски водител Лари Кинг (85) доживеа срцев удар. Кинг со месеци имал проблеми со дишењето, наведува неименуван извор, па поради тоа...