Чудесен сок со чија помош ќе намалите 3 килограми за само 5 дена!

Овој сок помага при согорувањето на калории и го храни вашето тело со витамини и минерали. Освен тоа, магдоносот го подобрува варењето и исфрлувањето на вишок течности од организмот…

Состојки: 1 гранче магдонос, 1 лимон, вода

Магдоносот исецкајте го ситно (најдобро во блендер), исцедете го сокот од лимонот и налијте со вода.

Сокот пијте го наутро на празен стомак, само 5 дена, а потоа направете пауза од 5 дена. Овој сок помага при согорување на калориите, го храни нашето тело со витамини и минерали и му овозможува да ги исфрли сите токсини.

Ако ваквиот сок ви е досадна варијанта, магдоносот и цедениот лимон ставете го во чаша јогурт со нула проценти масти. Сокот од вода е поделотворен, но сепак можете еднаш да промените и да пиете со јогурт.

Прочитајте и...  Интервју со проф. д-р Ана Фрицханд, психолог: Пандемијата предизвика историски пораст на анксиозно-депресивните состојби

За време на овие 5 дена намалете го внесот на масти, тесто и слатки во вашите оброци, со цел резултатите да бидат уште поуспешни.

Прочитај повеќе

Интервју со проф. д-р Ана Фрицханд, психолог: Пандемијата предизвика историски пораст на анксиозно-депресивните состојби

Јасмина Кантарџиева Димков

Тања Савиќ го пријавила сопругот за киднапирање на децата: Му се закануваат 30 години затвор!

Слободен печат

Поради Меган принцот Хари се скарал и со најдобриот пријател: Мислел дека принцот избрзува со венчавката (ФОТО)

Слободен печат

На српската водителка бубачка ѝ шета по вратот во емисија во живо, а таа мртва ладна

Слободен печат

13 вредни совети од доктор Фаучи како да ја избегнете заразата со ковид-19

Слободен печат

Хороскоп за 11 август: Очекувајте нагло зголемување на вашата популарност

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Како изгледа Хали Бери на плажа на 53 години? 300.000 лајкови доволно говорат за тоа! (ФОТО)

Слободен печат

Пронајдете партнер во еден од овие 3 хороскопски знаци: Секогаш ќе биде тука за вас!

Слободен печат

Упадна на венчавката и му довикуваше на младоженецот: „Носам твое дете“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Венчавка како од бајките: Во Ровињ се ожени актерот Жарко Димоски! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Необјавениот албум на Дејвид Боуви наскоро пред слушателите

Слободен печат

Кај нас го правеа хомосексуалец, а само да ја видите неговата сопруга: Се сеќавате на Сакис Рувас!(ФОТО)

Васко Спасоски