Tag : калории

Здравје Магазин

Овошје со најмногу и најмалку калории

Слободен печат
Сакате да ослабете некој колограм? За да загубите еден килограм потребно е да редуцирате 7.000 калории. Ваш е изборот кои од овие овошки познати по најмалата...
Здравје Магазин

 Јадете храна што ги топи масните наслаги додека спиете

Слободен печат
Иако многумина мислат дека јадењето доцна навечер може да биде причина за многу здравствени проблеми, сепак тоа мислење не е целосно точно бидејќи, верувале или...
Забава Магазин

Еве ја исхраната на ангелите на „Викторија сикрет“ за топ форма

Слободен печат
Неодамна Адријана Лима откри детали од екстремната диета со која губела набрзина повеќе килограми пред големото шоу на Викторија сикрет, како и пред важни фотосесиии....
Жена Магазин

Не постојат волшебни диети и волшебни апчиња за слабеење

Слободен печат
Од незнаење луѓето воглавно применуваат две методи за намалување на тежината. Првата метода е драстична диета со намалување на калориите до опасно ниско ниво, понекогаш...
Здравје Магазин

Колку калории трошиме со зимските спортови?

Слободен печат
Сте се прашале ли некогаш колку калории „топиме“ со фитнес активностите на снег? Ние проверивме за вас. Иако ви изгледа како забава на снег, санкањето...
Здравје Магазин

Топ 3 правила за појадок ако сакате да слабеете

Слободен печат
Појадокот е најважен оброк во денот, но подднакво важно е и што јадете за појадок. Ако сакате да ослабнете, следете ги овие три правила за...
Здравје Магазин

Ка­ко да се воз­држи­те од вне­су­ва­ње хра­на по 19 ча­сот

Слободен печат
Мно­гу нут­ри­ци­о­нис­ти со­ве­ту­ва­ат де­ка не тре­ба да се ја­де по 19 ча­сот до­кол­ку се раз­би­ра са­ка­те да го из­гу­би­те ви­шо­кот ки­лог­рами. Иа­ко се раз­би­ра е...
Здравје Магазин

Диета која носи брзи резултати – Пробајте ја диетата со краставици

Слободен печат
Диетата со краставици брзо носи резултати, а притоа не морате да гладувате ниту да броите калории. Времетраењето на оваа диета е од 10 до 14...
Здравје Магазин

ЈАДЕТЕ НА БИРО? Овие совети ќе ви помогнат да избегнете непотребен внес на калории

Слободен печат
Преиспитајте ги своите навики за исхрана на работното место, а тоа ќе ви помогне да имате повеќе контрола врз она што го јадете....