Tag : чија

Магазин Магазин слајдер Семејство

Мали трикови со чија помош вашата гардероба секогаш ќе биде свежа и миризлива

Слободен печат
Сите ние го сакаме мирисот на свежо испраната облека, но за жал, тој не трае долго. Доволно е само облеката да стои малку подолго во...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Супер трик со чија помош во вашиот плакар ќе имате двојно повеќе место за облека (ВИДЕО)

Слободен печат
Сигурни сме дека и вие, како и повеќето, имате проблем со немањето на доволно простор во гардероберот. Иако можеби веќе безнадежно сте ги испробале сите...
Здравје Магазин

Чудесен сок со чија помош ќе намалите 3 килограми за само 5 дена!

Слободен печат
Овој сок помага при согорувањето на калории и го храни вашето тело со витамини и минерали. Освен тоа, магдоносот го подобрува варењето и исфрлувањето на...
Еспресо Семејство

Без хемикалии: Супер трик со чија помош вашата рерна ќе блеска (ВИДЕО)

Слободен печат
Чистењето на рерната е сигурно една од потешките работи во домаќинството. Особено доколку рерната не е исчистена подолго време, па на неа се наталожени голем...