сок Archives - Слободен печат

Tag : сок

Здравје Магазин

За стартување на мозокот – секое утро сок од портокал

Слободен печат
Голем број на луѓе за прв утрински пијалок го одбираат кафето или чајот, но опцијата сок од портокал не е резервирана само за фитнес фриковите,...
Жена Магазин

Ова е мојот маж кој цел живот СТРОГО водеше сметка за здравјето: Јас пијам вино, тој цеден сок, јас шеќер, тој мед и ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА РАЗЛИКАТА МЕЃУ НАС (ФОТО)

Слободен печат
Мојот сопруг живееше најздраво на свет, а јас никогаш не сум водела сметка за исхраната. Кога направивме систематски преглед, доживеавме шок! Приказната за жената по...
Здравје Магазин

Три одлични причини секој ден да го започнете со сок од овој зеленчук!

Слободен печат
Кога ќе ги видите сите причини „за“, нема да можете да го замислите денот без сокот од зелка. Превенција од рак Сокот од сирова зелка...
Здравје Магазин

Зошто наутро не треба да пиете сок од цеден портокал?

Слободен печат
Портокалите сите ги сакаме бидејќи знаеме дека го подобруваат имунолошкиот систем, а се верува и дека го прочистуваат целиот организам. Постојат уште многу причини поради...
Здравје Магазин

Напивка која го забавува белеењето на косата

Слободен печат
Семето потопете го во вода 8-12 часа. Ставете го семето во стаклена тегла и во следните 24 часа измијте го со три води....
Здравје Магазин

Мора да пробате: Домашен сок од нане, лечи 10 болести

Слободен печат
Сепак, сезоната на цутење нане е лето, а ние ви предлагаме совршен начин да уживате во оваа моќна билка и во текот на летото. Пригответе...
Еспресо Храна

Трикови за подготовка на сокови за зима: Никогаш не мешајте овошје и зеленчук

Слободен печат
Доколку сакате да направите сокови, потребно е да знаете на што треба да обрнете внимание за да бидат здрави, вкусни, а истовремено и да спречите...
Еспресо Храна

Смути од домати кое ги топи мастите во телото (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Витамините Б и Ц кои ги нормализираат енергетските и метаболичките процеси, а со тоа и влијаат врз губењето на мастите кои се складирани во вашето...