Категорија: Магазин

Еспресо Здравје

Два магични напитоци за брзо прочистување на организмот

Слободен печат
Доколку досега не сте внимавале на исхраната и сте наталожиле повеќе килограми, а сакате да воведете ред и да го прочистите телото ви препорачуваме два...
Магазин Технологија

„Фејсбук“ го укинува „Месинџер“

Слободен печат
По пет години од осамостојувањето на апликацијата „Месинџер“, таа се враќа во рамките на апликацијата „Фејсбук“. До „Месинџер“ ќе се пристапува преку познатото копче, но...
Еспресо Здравје

ЧУДО ОД ПИЈАЛАК: Смирете го воспалението на синусите за неколку секундни

Слободен печат
Воспалението на синусите настанува кога тие се исполнети со слуз и течност, кои често се контаминирани со бактерии. Симптоми на воспалението може да бидат силни...
Забава Магазин

МАЧКИТЕ КАКО НЕВЕРОЈАТНИ ТЕРАПЕВТИ: Ако имате ваков здравствен проблем, чувајте мачка

Слободен печат
Мачките се прекрасни миленици за чување во домашни услови. Истовремено се и многу самостојни, но и сакаат да се умилкуваат кај своите сопственици. Во семејствата...
Еспресо Здравје

ИМАТЕ ГРУТКИ ПОД ПАЗУВИТЕ: Може да е безопасно, но може и да е знак на оваа тешка болест!

Слободен печат
Многу луѓе во светот имаат проблем со создавање тврди лимфни чворови под пазувите и на препоните или на вратот. Кога ќе сфатите дека имате нешто...
Еспресо Здравје

Домашен лек за правилна работа на штитната жлезда

Слободен печат
Нарушената работа на штитната жлезда не е шега и мора постојано да биде контролирана од страна на ендокринолог и да се почитуваат правилата за земање...
Магазин Филм и ТВ

ЖИВОТОТ Ѝ БИЛ СУРОВ: Познатата актерка од „Игра на тронови“ преживеала вистински пекол

Слободен печат
Популарната Лина Хиди во „Игра на тронови“ толкува еден од најомразените ликови, Серси Ланистер, но тоа не ја прави помалку почитувана меѓу фановите на серијата....
Забава Магазин

МЕРМЕРНИ ВЕЛИГДЕНСКИ ЈАЈЦА: Направете мали уметнички дела за во кошницата

Слободен печат
За Велигден, јајцата традиционално се бојадисуваат црвени, но секако, со малку труд можете да добиете шарена празнична трпеза. Постојат многу начини како да добиете уникатни...
Еспресо Здравје

Само три состојки пред спиење, за поубави и поодморени утра

Слободен печат
На секого му се случило наутро да се разбуди со некаква болка во телото и на тој начин да му се уништи целиот ден. Некогаш...
Забава Магазин

Колаче од 1.000 долари

Слободен печат
Ако наскоро планирате да го посетите Големото Јаболко и имате желба да се расфрлате со пари, овој текст е совршен за вас… …особено доколку ги...
MacedonianAlbanian