3 C
Скопје

Брус Вилис повторно како Џон Меклејн, но во малку поинаква акција (ВИДЕО)

Американскиот актер Брус Вилис повторно се најде во улогата на Џон Меклејн од популарната франшиза „Умри машки“, која ја одбележа неговата кариера.

Овој пат не се работи за ново продолжение, туку за реклама за авто акумулатори од брендот кој го носи истиот назив како и филмот.

Во двеминутната реклама Вилис се враќа во улогата на Меклејн и тргнува во опасна мисија со цел да набави нов акумулатор за својот расипан автомобил.

Рекламата содржи и неколку оригинални сцени од филмот, вклучувајќи го и појавувањето на возачот на лимузината на Меклејн, Аргајл.

Првиот дел од франжизата „Умри машки“ излезе во 1988 година, а снимени се вкупно пет делови.
Најавено е и снимање на шестиот дел кој ќе биде наречен „Џон Меклејн“.

Прочитајте и...  4 хороскопски знаци на кои им претстои период исполнет со среќа и успеси според ѕвездите

Поврзани вести

Памела Андерсон ги напушта социјалните мрежи: Нема да заработувате пари на мене!

Слободен печат

Едноставни и вкусни: Меки бисквити со тиква

Слободен печат

Која е вистината? Мила и Ештон цел свет ги разведува, а тие планираат заеднички проекти

Слободен печат

Уште две нови жртви на Мирослав Мика Алексиќ: Едната девојка со потресна исповед

Слободен Печат

Воопшто не им е лесно: За Иванка Трамп и сопругот нема повеќе место во Вашингтон, а не ги сакаат ниту во Њујорк

Слободен печат

Ви го претставуваме виното ANTIGONA 2019 од Стоби

Слободен Печат

Остави Коментар