18 C
Скопје

Tag : реклама

Магазин Магазин слајдер Сцена

На 59 години почина Ник Кејмен, ѕвездата од легендарната реклама за „501“ и миленикот на Мадона

Слободен печат
Ѕвездата од легендарната реклама за фармерки и моделот Ник Кејмен почина на 59-годишна возраст… Кејман беше еден од најзгодните модели, текстописец и пејач по кој...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Дали ова е реално, нов магичен трик на Меси

Слободен печат
Лионел Меси сезонава брилјира во дресот на Барселона, тој е најзаслужен што екипата е во мртва трка за титулата во Ла Лига со мадридските Атлетико...
Забава Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Една реклама од 30 секунди за време на доделувањето на Оскарите ќе чини 2 милиони долари?

Слободен печат
Доделувањето на Оскарите не очекува на 25 април…. За еден месец не очекува најновото доделување на Оскарите, а како што стојат работите, рекламите кои ќе...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО: Елтон Џон и Мајкл Кејн преку хит реклама ги повикаа луѓето да се вакцинираат

Слободен печат
Двајцата најпознати британски уметници, пејачот Елтон Џон и актерот Мајкл Кејн, ги здружија силите во шеговитата реклама со цел да ја поттикнат јавноста да се...
Живот Забава Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО: Еве ја рекламата од „Super Bowl“ за која зборува целиот свет

Слободен Печат
Шведскиот бренд за овесно млеко „Oatly“ емитуваше реклама за време на „Super Bowl“ за која луѓето не престануваат да зборуваат. Додека некои сметаат дека е...
Вести Македонија

Ќе се снима рекламен спот на патот Велес-Штип, сообраќајот во прекин

Слободен печат
Поради снимање рекламен спот денеска од 6:00 до 13:00 часот ќе има повремени прекини на сообраќајот на регионалниот пат Р1321 – Велес-Штип. Како што информираат...
Живот Магазин Магазин слајдер

Германската рекламна кампања за борбата против коронавирусот го воодушеви целиот свет

Слободен Печат
Пандемијата на коронавирусот го зафати целиот свет, ги промени нашите животи и не „затвори“ дома. Несомнено, за повеќето луѓе, најдобриот начин да се заштитат себе...
Живот Забава Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО: Како ќе го прославиме Божиќ во време на корона? Ова е најтажната божиќна реклама од која ќе ви се насолзат очите…

Слободен печат
Во рекламата се појавува момче кое е многу загриженo за овој Божиќ поради сè што се случува во светот, па ги запрашува родителите: „Дали тој...
Живот Забава Магазин Магазин слајдер

„Coca Cola“ со нова реклама за Божиќ: Рекламата расплака милиони луѓе низ целиот свет

Слободен Печат
Многумина секоја година со нетрпение ја очекуваат рекламата на компанијата „Coca Cola“, која традиционално секоја година создава нова празнична приказна. Компанијата слави 100 години од...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Брус Вилис повторно како Џон Меклејн, но во малку поинаква акција (ВИДЕО)

Слободен печат
Американскиот актер Брус Вилис повторно се најде во улогата на Џон Меклејн од популарната франшиза „Умри машки“, која ја одбележа неговата кариера. Овој пат не...